تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
با حضور مسئولان؛

کلنگ کارخانه تولیدی اروم شیشه ساچی در ارومیه به زمین زده شد/ افزایش ایجاد اشتغال ۱۲۰۰ نفری در ارومیه

  • کد خبر : 411332
  • 06 مرداد 1401 - 13:08
کلنگ کارخانه تولیدی اروم شیشه ساچی در ارومیه به زمین زده شد/ افزایش ایجاد اشتغال ۱۲۰۰ نفری در ارومیه
کلنگ کارخانه تولیدی اروم شیشه ساچی در شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه به زمین زده شد.

به گزارش اروم نیوز، آئین کلنگ زنی کارخانه تولیدی اروم شیشه ساچی با حضور مسئولین در شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه برگزار شد.
در این مراسم علیرضا عسگریان مدیر عامل مجموعه تولیدی کاوه با بیان اینکه این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در ارومیه کلنگ زنی می شود، اظهار داشت: با بهره برداری از این واحد تولیدی اشتغال مستقیم یک هزار و ۲۰۰ نفر فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکی از مواد اولیه مهم در صنعت شیشه، کربنات سدیم است ابراز داشت: با توجه به تولید محدود این محصول در ایران، گروه صنعتی شیشه کاوه در جهت پاسخگویی به نیاز بازار داخلی و همچنین افزایش پویایی صنایع داخلی تصمیم به احداث کارخانه تولید کربنات سدیم کرده است.
عسگریان، تولید سالانه شیشه در کشور را یک هزار و ۷۰۰ تن عنوان کرد و گفت: از این میزان یک میلیون تن توسط شرکت کاوه تولید می‌شود.
مدیر عامل مجموعه تولیدی شیشه کاوه بیان داشت: با توجه به اینکه سرانه مصرف شیشه در کشور ۱۵ کیلوگرم است، این مجموعه تولیدی توان آن را دارد که از ظرفیت هم مرز بودن آذربایجان غربی با سه کشور استفاده کرده و مازاد تولیدات این شرکت را به کشورهای همسایه صادر کند.
عسگریان با بیان اینکه آذربایجان غربی شیشه مورد نیاز استان را از استان‌های همجوار تامین می‌کند، گفت: با بهره‌برداری از این واحد تولیدی نیاز استان تامین شده و مازاد تولید صادر خواهد شد.

وی با لشاره به اینکه ظرفیت تولید شیشه در کارخانه اروم شیشه ساچی در فاز اول سالانه ۳۵۰ هزار تن است، گفت: با بهره برداری از فاز دوم کارخانه میزان تولید مجموعا سالانه به ۷۰۰ هزار تن افزایش پیدا خواهد کرد.
به گفته وی این واحد تولیدی بزرگترین تولید کننده شیشه در خاورمیانه خواهد بود.

وی افزود: در ساخت این کارخانه از بهترین و بروزترین تکنولوژی جهان استفاده خواهد شد و تولید کربنات سدیم از مهم‌ترین بخش‌های این واحد تولیدی خواهد بود.
افزایش بهره‌وری تولید؛ با پیشگیری از خام‌فروشی
همچنین در این آئین کرمی معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی طی سخنانی، اظهار داشت: آذربایجان‌غربی از معادن غنی و مزایای بسیاری برخوردار است که بصورت خام استخراج و به استان‌های دیگر صادر می‌شد که با راه‌اندازی کارخانه‌های تولیدی در داخل استان زمینه جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی فراهم می‌شود.
وی، افزود: توسعه استان در این خواهد بود که ما بتوانیم ارزش افزوده و عواید این معادن را برای استان خودمان بهره برداری کنیم، شیشه کاوه نامی است که همه ایرانیان در تمام شهرها و روستاهای دوردست با آن آشنا هستند.
کرمی ادامه داد: حجم اشتغال واحد تولیدی اروم شیشه ساچی تعداد ۱۲۰۰ نفر در استان خواهد بود که با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری تحقق می‌یابد.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در جریان یکشنبه های تولید در یکی از جلسات سرمایه گذاری استان مسئولان این واحد تولیدی در حضور استاندار تصمیم به سرمایه گذاری در استان گرفتند که نشانگر حمایت استان از سرمایه گذاران واحدهای تولیدی است.
کرمی گفت: پس از مدیریت محصولات تولیدی معادن و مصرف موادخام معدنی در داخل استان، باید به سمت تولید صادرات محور حرکت کنیم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=411332

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه