تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خبرداد؛

عضویت ۱۰۰ هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی

  • کد خبر : 411168
  • 02 مرداد 1401 - 13:32
عضویت ۱۰۰ هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: ۹۵کارگزاری صندوق بیمه‌ای کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان فعال است.

به‌ گزارش اروم نیوز، محمودیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات خانه مطبوعات استان برگزار شد با اشاره به فعالیت ۹۵ کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: افراد ۱۸ تا ۵۰ ساله می توانند با عضویت در این صندوق بیمه ای از خدمات آن بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه ضریب پوشش بیمه ای این صندوق در آذربایجان غربی بسیار پایین و ۱۸ درصد است، گفت: در حال حاضر در حدود ۱۰۰ هزار نفر عضو صندوق هستند و بیمه ۲٠ هزار نفر در استان منقطع شده است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: از طرف صندوق به ۱۷۲۶ نفر مستمری بازنشستگی و به ۳۵۱ نفر مستمری ازکارافتادگی پرداخت می شود.
محمودیان با ابراز تأسف از اینکه مناطق محروم از پوشش بیمه ای منتفع نیستند، تصریح کرد: مستمری بازنشستگی، مستمری ازکار افتادگی، مستمری به بازماندگان، انتقال سوابق به سایر صندوقهای بیمه ای، ۴ خدمتی است که این صندوق بیمه ای به جامعه هدف ارائه می کند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان یک بیمه دولتی و برخوردار از یارانه دو برابری دولتی است، گفت: ضروری است این فرهنگ بیمه‌ای برای افزایش ضریب پوششی در استان ترویج یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=411168

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه