تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
عبدالله زاده؛

جذب دانشجوی بین المللی هدف اصلی دانشگاه در سال جاری

  • کد خبر : 409125
  • 07 تیر 1401 - 16:15
جذب دانشجوی بین المللی هدف اصلی دانشگاه در سال جاری
رییس دانشگاه علمی کاربردی استان گفت: جذب دانشجوی بین المللی هدف اصلی دانشگاه در سال جاری است.

به گزارش اروم نیوز، سهراب عبدالله زاده در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه رصد اشتغال دانش آموختگان در دستور کار مدیران جدید دانشگاه علمی کاربردی است، عنوان کرد: جذب دانشجوی بین المللی هدف اصلی دانشگاه در سال جاری است.

وی با اشاره به افت شدید دانشجو در این مراکز اظهار کرد: با تلاش مدیریت جدید و طبق وعده مسئولان کشوری مراکز منحل شده علمی کاربردی سطح استان به شکل جدید و مدرن و در قالب بخش خصوصی و مؤسسات احیا خواهند شد.

عبدالله زاده با انتقاد از بستن برخی از مرکز و حذف برخی از رشته‌ها در سال‌های گذشته گفت: مهارت تبدیل به اشتغال می‌شود و هدف اصلی این دانشگاه تقویت پایه‌های مهارت افزایی است.

وی با اشاره به کاهش دانشجو در سطح کشور و استان و سطوح مهارتی گفت: در حاضر ١۵ مرکز و حدود ۴٠٠٠ دانشجو با ترکیب ۴٠ درصد کارشناسی و ۶٠ درصد کاردانی در دانشگاه جامع استان تحصیل می‌کنند.

عبدالله زاده خاطرنشان کرد: دانشجویان در ١٣٠ رشته کاردانی و ٨۵ رشته کارشناسی تحصیل کرده و حدود ١٠٠٠ مدرس نیز در دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی مشغول به تدریس هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی بیان کرد: پذیرش دانشجو علمی کاربردی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش انجام می‌گیرد و دانشگاه به صورت کاملاً قانونی وظیفه آموزش و صدور مدرک داشته و هیچ نقشی در نحوه جذب ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه به دنبال ایجاد «خانه خلاق» با سرفصل‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در این مجموعه هستیم، اضافه کرد: با وجود همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی، دانشگاه دنبال افزایش شهریه نبوده و نیست و جذب دانشجو با کمترین میزان انجام می‌گیرد.

عبدالله زاده همچنین در خصوص نحوه فراخوان جذب مدرسین گفت: بر اساس ضوابط جدید دانشگاه به دنبال تغییر نحوه جذب مدرسین و به صورت نیم سال است و جذب دانشجو هم یک بار و در مهرماه انجام می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=409125

ثبت دیدگاه