تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
استاندار آذربایجان‌غربی:

شاخص‌های توسعه در برخی مناطق ارومیه کمتر از متوسط استانی است

  • کد خبر : 408258
  • 22 خرداد 1401 - 9:18
شاخص‌های توسعه در برخی مناطق ارومیه کمتر از متوسط استانی است
استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به وضعیت نامطلوب شاخص‌های توسعه در برخی مناطق محروم ارومیه، گفت: باید نسبت به ارتقای این شاخص‌های همت جهادی شود.

به گزارش اروم نیوز، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان‌غربی که با موضوع بررسی وضعیت مناطق حاشیه نشین ارومیه و پس از بازدید از این مناطق برگزار شد، اظهار کرد: حداقل کاری که برای این مناطق باید انجام دهیم، رساندن شاخص‌های این مناطق به متوسط استانی است.

وی با اشاره به اینکه در بررسی شاخص‌ها، کل ارومیه لحاظ می‌شود و نقاط مختلف به صورت مجزا مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: باید در این خصوص کار اساسی صورت گرفته و شاخص‌های منطقه به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد تا نقصان‌ها مشخص شود.

استاندار آذربایجان‌غربی، همچنین توجه به روش‌های مختلف جهت دریافت اعتبار برای توسعه این مناطق را ضروری دانسته و افزود: با اعتبارات موجود، امکان اقدامات سریع برای بهبود وضعیت مناطق دارای مشکل در آذربایجان غربی و شهر ارومیه وجود ندارد و نیازمند اعتبار مناسب و کار اساسی در این بخش هستیم.

وی تاکید کرد: در این خصوص، شهرداری‌ها تکلیف قانونی دارند و باید برای بهبود شرایط مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم شهر، اعتبار اختصاص دهند.

معتمدیان از اجرای طرح ۲۰۲۰ برای توسعه مناطق محروم شهری در سطح کشور نیز خبر داد و افزود: در این قالب، ۲ هزار و ۲۰ نقطه انتخاب و به صورت ویژه برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در آنها اعتبار گذاشته شده و اقدام صورت می‌گیرد که متاسفانه در این قالب، در استان ما اقدام خاصی صورت نگرفته و هیچ دستگاهی به تکالیف خود عمل نکرده است.

وی همچنین با بیان اینکه در مناطق محروم خانوارهایی زندگی می‌کنند که گرفتارترین مردم هستند، یادآور شد: برای کمک به این افراد، ادارات و نهادهای مختلف باید هرچه در توان دارند، به صورت جهادی وارد عمل کرده و نباید به این موضوع براساس روندهای اداری مرسوم نگاه شود.

استاندار آذربایجان‌غربی، در پایان بر استفاده از توان نهادهای حاکمیتی نظیر بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه این مناطق نیز تاکید کرده و افزود: باید در این خصوص گزارش های لازم را به این نهادها ارائه کنیم تا آنان مجاب به اجرای طرح های توسعه ای شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=408258

برچسب ها

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه