تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱

فعالیت در حوزه جمعیت در قالب جشنواره زیر سایه خورشید

  • کد خبر : 407293
  • 10 خرداد 1401 - 14:01
فعالیت در حوزه جمعیت در قالب جشنواره زیر سایه خورشید
 دبیر اجرایی جشنواره زیر سایه خورشید در آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه امسال در جشنواره زیر سایه خورشید به حوزه جمعیت نیز پرداخت می‌شود، گفت: در این رابطه ۴ خانواده دارای چهارقلو شناسایی شده که به آنها کمک‌های معیشتی اهدا می‌شود.

به گزارش اروم نیوز، ادریس آقالو در نشست خبری که به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره زیر سایه خورشید برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره زیر سایه خورشید از سال ۸۷ در استان برگزار می‌شود و فلسفه برگزاری آن، زیارت از راه دور امام رضا(ع) است.

وی تصریح کرد: این جشنواره در سالیان گذشته معمولا با حضور یک مبلغ، یک مداح و یک پرچم‌گردان برگزار می‌شد اما خادمان رضوی امسال در قالب دو کاروان هشت نفره در سراسر آذربایجان‌غربی حضور خواهند یافت.

دبیر اجرایی جشنواره زیر سایه خورشید در آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره زیر سایه خورشید از ۱۱ تا ۲۱ خرداد برگزار شده و امسال به غیر از غبارروبی مزار شهدا، به خانواده‌های شهدا و جانبازان سرکشی و تجلیل می‌وند و نیز خادمان رضوی در خانه سالمندان حضور می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه امسال در این جشنواره به حوزه جمعیت نیز پرداخت می‌شود، افزود: در این رابطه چهار خانواده دارای چهارقلو شناسایی شده که به آنها کمک‌های معیشتی خواهد شد و علاوه بر آن شغل ثابت برای سرپرست خانوارهای آنان ایجاد می‌شود.

آقالو بیان کرد: از سوی دیگر جشنواره‌های دانشجویی و دانش‌آموزی به مناسبت روز دختر برگزار می‌شود و ضمن حضور خادمان رضوی در مراکز علمی، در ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) حضور می‌یابند.

وی اظهار داشت: همچنین در قالب این جشنواره، مشکلات درمانی بیماران صعب العلاج استان حل می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره زیر سایه خورشید در آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه در سال گذشته خیران آذربایجان‌غربی پای کار آمده و کمک‌های مطلوبی به نیازمندان انجام دادند، گفت: سال گذشته ضمن اهدای اقلام معیشتی به ارزش ۵۶۰ میلیون تومان، بیش از یک میلیارد نیز برای تامین جهزیه نیازمندان جمع آوری شد و امسال سیسمونی نوزاد نیز به آن اضافه می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=407293

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه