تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
رئیس جمهور:

۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود

  • کد خبر : 406308
  • 31 اردیبهشت 1401 - 8:27
۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود
رئیس جمهور گفت: در راستای توسعه و پیشرفت آذربایجان غربی، ۱۵۷ مصوبه در سفر استانی به آذربایجان غربی به تصویب رسید.

به گزارش اروم نیوز، آیت الله سیدابراهیم رییسی بامداد شنبه در نشست خبری پایانی سفر به آذربایجان غربی اظهار کرد:۱۵۷ مصوبه در حوزه های راه، جهاد کشاورزی، نیرو، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در پایان سفر استانی به آذربایجان غربی به تصویب رسید تا در راستای توسعه این خطه از کشور اجرایی شود.

رئیس جمهور گفت: در این سفر کار احداث ۴۹ هزار واحد مسکونی در آذربایجان غربی آغاز شد که می تواند بخش مهمی از مشکلات مردم را که حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه آنان را مسکن تشکیل می دهد، رفع کند.

وی با بیان اینکه در حوزه جهاد کشاورزی، قرار شد تا طرح هایی درحوزه آبیاری، آبخیزداری، آبخوانداری و بیابان زدایی اجرایی شود، افزود: درحوزه کشاورزی، باید مردم مساعدت کنند تا الگوی کشت تغییر یابد ولی باید توجه داشت که این تغییر به صورت دستوری نبوده و اقناعی  است.

آیت الله رییسی گفت: آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی بخش کشاورزی تبدیل شود که در این خصوص نیازمند همکاری مردم هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سفرهای استانی شناسایی نیازها و اولویت ها در دستور کار جدی دولت قرار دارد، افزود: در این سفر هم ضمن حضور در جمع مردم برخی شهرهای استان، با اقشار مختلف دیدارهایی انجام شد.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به بازدید خود از دریاچه ارومیه، از برنامه ریزی دولت برای به سرانجام رسیدن طرح احیای دریاچه خبر داد و اضافه کرد: در این سفر قرار شد تا مسوولان مربوطه کار را با جدیت دنبال کنند و در زمان کوتاهی شاهد احیای این دریاچه باشیم.

آیت الله رییسی به حضور خود در پایانه مرزی تمرچین اشاره کرد و ادامه داد: آذربایجان غربی ظرفیت های صادراتی خوبی دارد که در همین فرصت کم فعالیت دولت سیزدهم، افزایش قابل توجهی در صادرات صورت گرفته که این روند باید ادامه یابد و همواره شاهد ارتقای تجارت مرزی و صادرات باشیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی با سه کشور همسایه است، اظهار کرد: فعال شدن بازارچه های مرزی یک اصل اساسی در راستای توسعه تجارت مرزی در این استان به شمار می رود و ساماندهی وضعیت کوله بری نیز در همین راستا خواهد بود.

رئیسی با بیان اینکه در این سفر، هیچ کلنگی برای احداث طرح جدید بر زمین زده نشد، گفت: دولت سیزدهم در راستای رفع مشکلات مردم فعالیت می کند و اتمام به موقع طرح های اجرایی نیمه تمام از جمله اقداماتی است که صورت می گیرد و ما درصدد هستیم تا رضایت مردم را کسب کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه طی ماه های اخیر کارهای بسیار خوبی در حوزه شکوفایی بخش معدن آذربایجان غربی انجام شده، افزود: قرار است که از ظرفیت قابل توجه معدن این استان، برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استفاده شود و حق مالکانه معدن به این استان برگردد.

آیت الله رییسی اضافه کرد: البته، برای شکوفایی معادن نیز علاوه بر سرمایه گذاری ۶۰ هزار میلیارد ریالی ایمیدرو، دهها هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هم سرمایه گذاری می شود.

وی اظهار کرد: درآمد حق مالکانه این بخش به همراه دیگر درآمدهای تصریح شده در قانون بودجه امسال، در صندوق پیشرفت وعدالت استانی جمع آوری می شود تا در راستای توسعه سرمایه گذاری و توسعه استان از آن بهره برده شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=406308

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه