تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
وزیر ارشاد:

تالار مرکزی ارومیه افتتاح شد/ موسیقی مقامی محلی را باید گسترش دهیم

  • کد خبر : 406316
  • 31 اردیبهشت 1401 - 10:10
تالار مرکزی ارومیه افتتاح شد/ موسیقی مقامی محلی را باید گسترش دهیم
تالار مرکزی ارومیه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

به گزارش اروم نیوز، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز در مراسم افتتاح تالار مرکزی ارومیه اظهار داشت: در کشور ۱۵ مجموعه مشابه تالار ارومیه آماده شده و اعتبار فوق العاده‌ای برای این افتتاح‌ها تخصیص یافته که حدود ۲۵ میلیارد تومان است.

وی افزود: ۴۰ میلیارد تومان توسط رئیس جمهور برای تکمیل، توسعه و بهره برداری از تالار مرکزی ارومیه تخصیص یافت که به عنوان آبروی شهر مطرح است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: مجموعه فرهنگی سردشت هم تکمیل نشده بود که پنج میلیارد تومان را امروز برای اتمام این مجموعه تخصیص دادیم تا نماد خوبی برای مصدومان شیمیایی سردشت باشد.

اسماعیلی ادامه داد: بسیاری از ایرانیان به ویژه نوجوانان و جوانان شاید ندانند که سردشت کجا است و‌ چه اتفاقی در آن افتاده و بر همین مبنا لازم است که سردشت به ایرانیان و جهانیان شناسانده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه تالار مرکزی سردشت باید کانون جوشش هنر و هویت فرهنگی ما باشد، گفت: غربی‌ها سال‌ها دنبال این بودند که هویت ایرانی را در مقابل هویت اسلامی قرار دهند آن‌ها با تمام توان به دنبال هویت زدایی دینی هستند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.

وی خطاب به مدیران استانی در مورد استفاده از ظرفیت تالار مرکزی و مراکز فرهنگی، ابراز داشت: مبادا این اماکن را به مکان هنرهای وارداتی تبدیل کنید، اینجا نمادهایی از تاریخ ایرانی اسلامی بایدجاری باشد. فرزندان ما این روزها به جای خواندن اشعار سخیف، باید هنر اصیل را یاد گرفته و با این روش جامعه را به سمت معنویات و جامعه آرمانی سوق دهند.

وی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی خواست تا در مجموعه تالار مرکزی شهر، فکری به حال کتاب هم کنند تا فرصتی برای تعالی فرهنگی باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مصرف فرهنگی موسیقی و فیلم را در کشور بالا عنوان کرد و ابراز داشت: سرود سلام فرمانده که ریتم جذابی دارد و از کودکان تا سالمندان را جذب می کند، نمونه کار ارزشمند و اثرگذار است که باید چنین فعالیت‌هایی همه‌گیر شود

وی در پایان سخنان خود، گفت: نگذارید افراد بی هویت نسل نوجوان ما را فریب دهند. ما باید قدرت بهره برداری از فرهنگ خود را داشته باشیم. موسیقی مقامی محلی را باید گسترش دهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=406316

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه