تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
وزیر راه وشهرسازی:

ساخت و بهسازی راههای روستایی آذربایجان غربی اولویت دارد

  • کد خبر : 406010
  • 30 اردیبهشت 1401 - 11:52
ساخت و بهسازی راههای روستایی آذربایجان غربی اولویت دارد
وزیر راه و شهرسازی در شورای راه و شهرسازی ساخت و بهسازی راههای روستایی در استان های کوهستانی از جمله آذربایجان غربی اولویت دارد.

به گزارش اروم‌نیوز، وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای راه ‌‌شهرسازی آذربایجان غربی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: استان هایی همچون آذربایجان غربی و کردستان به لحاظ جغرافیایی در سردترین منطقه کشور قرار دارند و‌ نوسازی و ساخت راههای روستایی این مناطق در اولویت قرار دارند.

وی افزود: هزار میلیارد تومان اعتبار جهت رسیدن میانگین راه روستایی آسفالت شده استان آذربایجان غربی به میانگین کشوری اعتبار پیش بینی شده و در شورای اداری و برنامه ریزی با حضور ریاست محترم جمهور مطرح خواهد شد.

قاسمی ادامه داد: درخواست اعتبار بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان برای ارتقاء زیرساخت های بخش حمل و نقل جاده ای استان پیشنهاد خواهیم داد که امید است با تخصیص اعتبارات از محل مصوبات سفر ریاست محترم جمهور ارتقا این بخش در زمان کم تحقق یابد.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: در زمان اجرایی شدن پروژه ها می بایست نظارت و کنترل بر کیفیت پروژه ها و‌جلوگیری از هدررفت اعتبارات با جدیت کامل صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت کاری تمامی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی افزایش رضایتمندی مردم است، گفت: ما بعنوان خدمتگزاران مردم ‌و امانت دار این مناصب هستیم و باید در این مسیر با تمام قوا تلاش کنیم.

در ادامه این جلسه بهزاد برقی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: استان آذربایجان غربی با دارا بودن ۵ پایانه مرزی از شمال به جنوب ( پلدشت، بازرگان، رازی، سرو، تمرچین) تنها استان در همسایگی کشور ترکیه بوده و بعنوان دروازه ورود به کشورهای اروپایی نقش ارزشمندی در حمل و نقل بین المللی دارد که لزوم توجه به زیر ساخت های حمل و نقل را در استان دو چندان می کند.

برقی ادامه داد: پایانه های مرزی استان آذربایجان غربی ۲۵ درصد از پایانه های مرزی کل کشور را شامل بوده که یک سوم ترانزیت کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی در مجموع ۱۲ هزار کیلومتر راه شامل ۸ هزار کیلومتر راه اصلی، ۴ هزار و سیصد کیلومتر راه روستایی آسفالته و مابقی خاکی و شوسه را داراست و میزان برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالته ۷۴ درصد بوده که این میزان برخورداری در کشور ۸۲ درصد بوده که ۸ درصد از میانگین کشوری کمتر است.

برقی از آشکار سازی و آرام سازی ۴۴ نقطه پرتصادف در استان خبر داد و گفت: از ۴۴ نقطه پر تصادف در استان که تمامی آنها آشکارسازی و آرام سازی و ۳۲ نقطه بصورت کامل حذف شدند و حذف مابقی نقاط نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=406010

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه