تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
بمناسبت گرامیداشت هفته سلامت؛

جامعه مامایی یکی از حلقه های مهم افزایش جمعیت است

  • کد خبر : 405113
  • 19 اردیبهشت 1401 - 10:03
جامعه مامایی یکی از حلقه های مهم افزایش جمعیت است
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: جامعه مامایی یکی از حلقه های مهم و حیاتی زنجیره افزایش جمعیت و جوانی محسوب می شوند.

به گزارش اروم نیوز، باحضور مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی به اتفاق محمدامین ولیزاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان آذربایجان غربی و اعضای هیات رئیسه دانشگاه از ماماهای منتخب دانشگاه علوم‌پزشکی در مرکز درمانی جامع زنان کوثر تجلیل شد.

نیر الهامی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با حضور در مرکز جامع درمانی کوثر بمناسبت هفته سلامت با کادر درمان بخش زایمان بیمارستان دیدار کرد.

الهامی؛ در جمع کادر درمان ضمن تبریک هفته سلامت و روز مامایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به مقوله افزایش جمعیت و فرزندآوری گفت: در همین راستا جامعه مامایی یکی از حلقه های مهم و حیاتی زنجیره افزایش جمعیت و جوانی محسوب می شوند و این قشر ، از خانه های بهداشت گرفته تابخش زایمان در مسیر ایجاد ایرانی جوان و سلامت دو انسان(مادر و کودک) نقش موثری دارند و ماما ها به عنوان یکی از منجیان ساعات مرگ و زندگی مادران و نوزادان به ایفای نقش می پردازند.
وی افزود؛ ماماها یکی از نقش‌آفرینان اصلی در کاهش مرگ و میر در کشورمان(خدمات زندگی آفرین) و اصلاح شاخص‌های تندرستی ویکی از حلقه های مهم و حیاتی زنجیره افزایش جمعیت و جوانی جمعیت برای رسیدن به شعار زیبای “ایران من جوان بمان” هستند.

امید که این عزیزان که مستمر شاهد اولین اشک‌ها و لبخندها، فریادها و شوقها، عشق ها و امیدها هستند، ما را و کشور عزیزمان را از دعای خیر خود محروم نسازند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=405113

ثبت دیدگاه