تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
گزارش؛

بیمارستان جامع زنان ارومیه تغییر نام داد

  • کد خبر : 404674
  • 11 اردیبهشت 1401 - 9:09
بیمارستان جامع زنان ارومیه تغییر نام داد
بیمارستان جامع زنان ارومیه که در آخرین نفس‌های دولت قبلی با نام «مهزاد» افتتاح شده بود، با پیگیری‌های تیم مدیریتی جدید در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، به «کوثر» تغییر نام داد.

به گزارش اروم نیوز، ماجراهای مربوط به عملیات عمرانی، افتتاح و نامگذاری بیمارستان جامع زنان ارومیه هرچند از همان ابتدا دارای حاشیه‌های متعددی بود، اما در اواخر دولت قبلی و با توجه به برخی کارشکنی‌ها و دخالت‌های سیاسی به موضوع، رنگ و بوی دیگری یافت.

این بیمارستان که جزو تحفه‌های دولت روحانی است، در سال ۹۳ و با حضور مدیران وقت استانی کلنگ زنی شد و از همان ابتدای آغاز اقدامات مربوط به ساخت با حاشیه‌هایی از جانب مالکان زمین‌های اطراف، فعالان اجتماعی و حتی مدیران دستگاه‌های متولی ساخت و توسعه آن همراه شد. حاشیه‌هایی که برخی از آن‌ها همچنان نیز ادامه دارد و باعث شده تا هرروز اتفاقات جدید در پیرامون بیمارستان رخ دهد.

ساخت ملک شخصی در مجاورت بیمارستان و قرار دادن ورود بیمارستان در نقطه کور خیابانی، اجرای عملیات عمرانی و سازندگی در اطراف بیمارستان به دلیل تداخل ملکی به وجود آمده در مراحل ساخت با زمین‌های اطراف که در تصاحب افراد و در برخی موارد نیز در اختیار دیگر دستگاههای اداری بوده، اعتراضات فعالان اجتماعی به نحوه نامگذاری و تجهیز بیمارستان و نیز نبود پزشک در برخی رشته‌های خاص از جمله مهم‌ترین اعتراضاتی بوده که در سال‌های گذشته متوجه این بیمارستان می‌شد.

با تمام این اعتراضات و حاشیه‌ها، بالاخره دولت روحانی در نفس‌های پایانی خود و در تیرماه ۱۴۰۰ تصمیم به افتتاح بیمارستانی کرد که بر اساس گفته متولیان وقت علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، به پاس خدمات شایسته مرحوم «مهزاد مهرزاد صدقیانی» که همسر رئیس علوم پزشکی بود، به نام «مهزاد» نامگذاری شد.

اما این نامگذاری نه تنها مورد استقبال قرار نگرفت، بلکه با اعتراض فعالان اجتماعی، رسانه‌ای و حتی مدیران ارشد در سطح استانی و کشوری نیز همراه شد تا جایی که برخی جلسات پشت درهای بسته نیز به دلیل بررسی علت نامگذاری بیمارستان برگزار شد که خروجی خاصی از آن‌ها عاید نشد.

اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تغییر مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان آذربایجان‌غربی، زمزمه‌هایی مبنی بر اصلاح نام بیمارستان جامع زنان ارومیه با پیگیری‌های رئیس و معاونان جدید این دانشگاه به گوش می‌رسید تا جایی که در اواخر اسفندماه گذشته نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که در آن از نام «کوثر» برای بیمارستان زنان استفاده شده بود.

این امر هرچند گستره توزیعی وسیعی پیدا نکرد اما در حدود یک ماه پس از انتشار نامه و انجام برخی اقدامات در ورودی بیمارستان، واقعیت یافت و تابلوی سر در بیمارستان جامع زنان ارومیه به «کوثر» تغییر کرد تا تمام شائبه‌هایی که در گذشته به مدیران دولت قبلی اطلاق می‌شد، رنگ واقعیت بگیرد.

به هر ترتیب، از این پس بیمارستان جامع زنان ارومیه با عنوان کامل «بیمارستان جامع زنان کوثر» شناخته می‌شود و واقعیتی را تداعی می‌کند که شاید در آینده بتوان بیشتر به آن پرداخت، واقعیتی به نام «سوءاستفاده احتمالی از مقام و منصب به نفع نزدیکان» یا «رشد نامتوازن قدرت در دولت‌های یازدهم و دوازهم» .

انتهای پیام/.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=404674

ثبت دیدگاه