تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱
پایان جهالت؛

امام امت مساجد را به عنوان پایگاه اصلی انقلاب اسلامی معرفی کرد

  • کد خبر : 394301
  • 04 بهمن 1400 - 13:16
امام امت مساجد را به عنوان پایگاه اصلی انقلاب اسلامی معرفی کرد
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان‌غربی گفت: امام امت حضرت امام خمینی (ره) مساجد را به عنوان پایگاه اصلی انقلاب اسلامی معرفی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اباذر بیگی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر، اظهار کرد:‌ پای بیگانگان از زمان قاجار به ایران باز شد و آنها در اتاق های فکر خود به این نتیجه رسیدند که باید با منحرف کردن افکار توده ها عوام مردم، دین و اتحاد را از آنان بگیرند.

وی، افزود: سپس حکومت های طاغوت از همه مسیر ها می خواستند زمینه های گناه را در جامعه فراهم کنند تا مردم از تعصبات دینی خود دور شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان‌غربی، اضافه کرد: در آن زمان طاغوت تلاش می‌کرد دانشجویان و قشر فرهنگی را با خط فرهنگی وهنری، فکری و اعتقادی خودشان پرورش دهند و آینده آنان را با اهداف آمریکا و انگلیس پیوند دهند.

حجت الاسلام بیگی، با بیان اینکه امام روحانیت را به صحنه آورد، تصریح کرد: اولین سخنرانی امام خمینی(ره) در مسجد سلماسی ها قم و در نجف جرقه های انقلاب را برانگیخته و مساجد را به عنوان پایگاه های خود معرفی کرد و سپس مردم آگاه همراه ایشان شده و انقلابی جهانی بپا کردند.

وی، خاطرنشان کرد: از ویژگی های انقلاب اسلامی که با قیام پیامبر اسلام(ص) همخوانی دارد مردمی بودن، انقلاب برای خدا، ولایی بودن انقلاب، مسجدی بودن انقلاب و منطبق بودن انقلاب از موادری هستند که می شود بیان کرد.

وی تاکید کرد:‌ دهه فجر امسال با شعار محوری جشن ملی ۱۴۰۰ با شور و نشاط و تنوع بیشتر و حضور منسجم همه اقشار و آحاد مختلف مردم به ویژه جوانان برگزار می شود که مراسم ۱۲بهمن به عنوان شروع ایام الله دهه فجر و روز ۲۲ بهمن به عنوان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و جشن ملی کشور، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید در تراز انقلاب اسلامی برگزار شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=394301

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه