تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
با تلاش ماموران؛

۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در ماکو کشف شد

  • کد خبر : 393412
  • 27 دی 1400 - 8:39
۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در ماکو کشف شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست ماکو گفت: در گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع آغگل هشت نفر شکارچی متخلف شناسایی قبل از هرگونه اقدامی توسط همکاران یگان حفاظت دستگیر و سلاح و ابزار آلات شکار آنان ضبط گردید.

به گزارش اروم نیوز،  جعفر صادق تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار مرزداران، در خصوص دستگیری شکارچیان غیرمجاز در ماکو گفت: در گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع آغگل هشت نفر شکارچی متخلف شناسایی قبل از هرگونه اقدامی توسط همکاران یگان حفاظت دستگیر و سلاح و آلات شکار آنان ضبط گردید .

وی با بیان اینکه از این متخلفین تعداد هشت قبضه سلاح شکاری و مقادیری ادوات شکار کشف و ضبط شده است گفت: این متخلفین پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شدند .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماکو با اعلام این خبر که سرشماری نیمه زمستانه پرندگان در تالاب های ماکو آغاز شده است، گفت: به مدت ۲ روز در تالاب های آغگل، بورالان، یاریم قیه و سدهای مخزنی برنامه سرشماری نیمه زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی ماکو انجام شد.

تقی زاده با بیان اینکه برنامه سرشماری توسط کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استان برگزار شد، افزود: شهرستان ماکو به دلیل تالاب‌های متعددی که دارد برای پرندگان آبزی و کنار آبزی یکی از اصلی ترین مناطق مهاجرتی محسوب می شود .

وی تصریح داشت: این برنامه همه ساله در دی ماه برای شناسایی و ثبت مناطق مهاجرتی و گونه های مهاجر انجام می‌شود .

انتهای پیام /

بیشتر بخوانید..
۴۰۰۰ برنامه گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=393412

ثبت دیدگاه