تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱
با تلاش امدادگران انجام شد؛

اسکان اضطرای ۸۵ مسافر گرفتار کولاک در جاده‌های آذربایجان غربی

  • کد خبر : 393486
  • 27 دی 1400 - 10:53
اسکان اضطرای ۸۵ مسافر گرفتار کولاک در جاده‌های آذربایجان غربی
مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: ۸۵ مسافر متاثر از برف و کولاک در محور های مواصلاتی این استان توسط تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر امدادرسانی و اسکان اضطراری داده شدند.

امیر جعفرزاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: تیم‌های عملیاتی مستقر در محورهای مواصلاتی جنوب استان از ساعات اولیه حادثه کولاک این تعداد مسافر را در مراکز امدادی تحت نظر جمعیت هلال احمر و سایر مراکز عمومی داخل شهر اسکان اضطراری دادند.

وی ادامه داد: ۲۰ نفر از این مسافران در پانسیون جمعیت هلال احمر میاندوآب، ۱۱ نفر در در پایگاه امداد و نجات آغ بلاغ هلال احمر اشنویه، ۱۳ نفر توسط جمعیت هلال احمر مهاباد اسکان داده شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: همچنین ۴۱ نفر توسط جمعیت هلال احمر شهرستان نقده در محل پایگاه امداد و نجات جاده‌ای حیدر آباد هلال احمر نقده اسکان داده شدند.

جعفرزاده بیان کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته  امدادگران این استان به ۱۰۰ دستگاه خودرو گرفتار شده در برف و کولاک با ۲۹۵ مسافر در محورهای مواصلاتی این استان امدادرسانی کردند.

وی بیان کرد: در این عملیات رهاسازی و امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف و کولاک ۱۵ تیم امداد و نجات با ۱۳ دستگاه آمبولانس و چندین خودروی کمک‌دار امدادرسانی کردند.

وی اظهار داشت: همچنین سه مادر باردار توسط تیم‌های امداد و نجات هلال احمر استان طی ۱۲ ساعت گذشته امدادرسانی شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: این مادران باردار در شهرستان های سلماس ، سردشت و مهاباد بودند که با تلاش امدادگران به موقع به مراکز درمانی انتقال یافتند.

جعفرزاده ادامه داد: این مادران باردار از ساکنان روستاهای “قجی آباد”، “حاجی افغان” و “گاپیس” از توابع این شهرستان‌ها بودند که بعد از ساعت‌ها تلاش نیروهای امدادی به مراکز درمانی  منتقل شدند.

بیشتر بخوانید..
۵۰ هزار میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور برای توسعه آذربایجان غربی اختصاص یافت

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=393486

ثبت دیدگاه