تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱
امام جمعه ارومیه:

مردم پشتوانه این نظام هستند / مسوولان را‌ه‌اندازی پنجره واحد اقتصادی را در اولویت قرار دهند

  • کد خبر : 391846
  • 17 دی 1400 - 13:33
مردم پشتوانه این نظام هستند / مسوولان را‌ه‌اندازی پنجره واحد اقتصادی را در اولویت قرار دهند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور مردم در تمامی صحنه های حساس کشور نشان از حمایت آنان از نظام است و مسوولان بادی قدردان این مردم باشند و بدانند که مردم پشتوانه نظام هستند.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به اینکه راه اندازی پنجره واحد اقتصادی در اولویت باشد، گفت: این مساله توسط مسوولان قبل طرح شده و بلاتکلیف مانده است.

وی تاکید کرد: مساله پنجره واحد سرمایه گذاری که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده باید توسط دولت جدید پیگیری کردد و پنجره واحد اقتصادی راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه مساله عفت و حجاب یک مساله اجتماعی است، بیان کرد: زیرا بی عفتی و بی حجابی جامعه را به فساد می کشد و تنها به کسی فرد مربوط نیست و بی توجهی به این امر عقوبت الهی را در پی دارد و جامعه را به سمت بی بند و باری می‌کشاند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، ادامه داد: باید تمام جامعه به مساله عفاف و حجاب توجه کنند زیرا خداوند متعال غیرتمند است و فرد غیرتمند را دوست دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: حجاب مساله مهمی است که خداوند متعال در قرآن کریم آیات متعددی در این مورد نازل کرده است و این مساله یک مورد واجب شرعی است.

وی با اشاره به حضور مردم در تمام صحنه‌ها، ادامه داد: مردم همیشه در تمام صحنه‌ها پای کار آمدند و در ۹ دی آمدند و فتنه را خاموش کردند و در مراسم تشییع شهید سلیمانی نیز حضور میلیونی مردم نشان از هوشمندی و بصیرت مردم بوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور چشمگیر مردمی نشان داده که مردم قدردان زحمت کشان جامعه هستند و این حضور مردم نشان از حمایت آنها از مسوولان است.

بیشتر بخوانید..
۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی اختصاص یافت

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: مسوولان توجه کنند که بدون پشتیبانی مردمی هیچ کاری را نمی توانند انجام دهند و این حضور مردمی نیز نشان از عنایت خداوند متعال به این کشور است.

وی با اشاره به مساله تکدی گری گفت: مسوولان استانی به این مساله توجه ویژه داشته باشند زیرا این مساله در شان جامعه ما نیست.

وی با اشاره به لزوم توجه مسلمانان به اعمال خود، بیان کرد: انسان باید همیشه آخرت و جهنم و بهشت را در نظر خود داشته باشد و برای انجام هر کاری نیزبه این مسائل توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، اضافه کرد: صاحبان عقل و اندیشه نیز در تمام آداب و حرکات خود خداوند متعال را یاد می‌کنند و باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اهل جهنم نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: فرد مومن و مسلمان باید در رفتار و سخنان خود به این بخش توجه ویژه کند که این اعمال او به سمت جهنم می‌رود یا به سمت بهشت حرکت می‌کند زیرا اگر فرد به فکر حسبا و کتاب باشد اعمال او بسیار مناسب خواهد بود.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=391846

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه