تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی:

بسیج، عنایت الهی بود/هنوز هم جوانانی از جنس جوانان دوران دفاع مقدس داریم

  • کد خبر : 389116
  • 03 آذر 1400 - 0:16
بسیج، عنایت الهی بود/هنوز هم جوانانی از جنس جوانان دوران دفاع مقدس داریم
فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تشکیل لشکر مخلص بسیج بود لذا من بر این باورم که بسیج مستضعفین عنایت الهی بود که توسط امام خمینی (ره) اجرایی شد.

به گزارش اروم نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری امروز در همایش «بسیج دانشجویی تبلور فتح الفتوح انقلاب اسلامی» اظهار داشت: خاطرات دانشجویان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس سرشار از اخلاص و صمیمیت است.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی با اشاره به رشادت ها و نقش آفرینی جوانان در دفاع مقدس تصریح کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب از شهید حسین فهمیده بعنوان رهبر این جامعه یاد می کند و این موضوع از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه جوانانی را داشتیم که برای حضور در جبهه های جنگ دست بر هر کاری می زدند، ادامه داد: جوانانی داشتیم که در میادین جنگ آنچنان حماسه آفریدند. به نظرم در دفاع مقدس، حادثه عاشورا باری دیگر تکرار شد.

سردار شهسواری گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در صدد این هستند که جوانان ما را نسبت به آینده ناامید کنند، باید نسبت به این موضوع نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و در مقابل این دسیسه‌های دشمنان بایستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات خود گفته اند که نسبت به آینده امیدوار هستند، تأکید کرد: امیدواری مقام معظم رهبری نسبت به آینده به خاطر حضور جوانان نخبه و فرهیخته انقلابی در حوزه های مختلف است.

وی با بیان اینکه امروز هم در نظام مقدس جمهوری اسلامی جوانانی از جنس جوانان دفاع مقدس وجود دارد ، گفت: صد ها شهید همانند شهید حججی رهروان راهی شده اند که همانند جوانان آن زمان « دفاع مقدس» حماسه آفریدند.

شهسواری با اشاره به اینکه جنگ هم اکنون نیز تمام نشده است، تصریح کرد: وقتی بنیان‌گذار کبیر انقلاب دستور تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را داد در واقع پیام این تشکیل این بود که شاید جنگ های سخت در سطح جامعه تمام شده است اما جنگ های نرم و سرد تازه شروع شده است؛ امروز به خوبی می بینیم که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جنگ های نرم را علیه ما راه انداخته اند.

این مقام مسئول گفت: یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تشکیل لشکر مخلص بسیج بود لذا من بر این باورم که بسیج مستضعفین عنایت الهی بود که توسط امام خمینی (ره) اجرایی شد.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی با بیان اینکه باید مطالبه گری بر مبنای اصول اخلاق در جامعه ترویج یابد تأکید کرد: موضوع مطالبه گری یک امری پسندیده است و باید در جامعه ترویج یابد؛ لذا نباید از این نکته غافل شد که روند مطالبه گری باید براساس اصول و اخلاق صورت بگیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=389116

ثبت دیدگاه