تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
گزارش؛

خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 388718
  • 28 آبان 1400 - 14:27
خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

سرمایه‌گذاران برای فعالیت در آذربایجان‌غربی دعوت شوند

حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: مسوولان باید همت خود را بر رفع موانع تولید در استان به کار گیرند تا تولید داخل تقویت شده و زمینه‌های تولید و اشتغال جوانان فراهم شود.

وی با بیان اینکه بسیج براساس اتفاقات زمان در تمامی صحنه‌ها حضور فعال داشته و لازم است که این حضور تداوم یابد، افزود: بسیج بزرگ‌ترین دستاوردی بود که امام راحل آن را ایجاد کرد که بسیج همیشه در کشور نقش اساسی داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان باید از ظرفیت نخبگان برای حل معضلات کشور استفاده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی اضافه کرد: مسوولان هم باید به وظایف خود درباره نخبگان عمل کنند، هم جوان نخبه باید در قبال مسائل کشور احساس مسئولیت کنند.

تفکر و روحیه بسیجی در تمام عرصه ها حاکم شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج و بیان شاخصه های بسیج، اظهار کرد: اخلاص در عمل، خدامحوری، حضور همیشه در صحنه و در تمام میادین از جمله مهم ترین شاخصه های بسیج و بسیجیان است.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه امروز باید بسیج و روحیه بسیجی در تمام عرصه ها حاضر باشد، افزود: امروز دشمن بر روی مسائل اقتصادی برنامه ریزی می کند و لذا بسیج باید در این عرصه نیز ورود پیدا کرده و برای خنثی سازی توطئه های دشمنان متمرکز شود.

حسن زاده با تاکید بر اینکه مسئولان باید روحیه بسیجی، جهادی و انقلابی داشته و موانع و مشکلات را برطرف نمایند، تصریح کرد: باید مانع از فرار سرمایه گذاران شد و دست به دست هم داد تا شاهد رونق اقتصادی و فرهنگی شهر و استان و کشور خود باشیم.

امام جمعه میاندوآب در ادامه‌ با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از آغاز به کار دولت سیزدهم، اظهار کرد: دولت مردمی در این ۱۰۰ روز رویکرد سیاست خارجی موفق داشته و باعث آزادسازی بخشی از پول های بلوکه شده و این رویکرد سبب تسلیم قدرت های زیاده خواه نیز شده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن رویکرد فرهنگی دولت سیزدهم و حضور میدانی رئیس جمهور و بررسی مسائل و مشکلات در سفرهای استانی از نزدیک، افزود:در کنار این مسائل، برخی موضوعات هستند که لازم است دولت سیزدهم بر روی آن متمرکز شده و به سرعت و با قاطعیت، گرانی های بی رویه و بی منطق را کنترل کند و این توقع و خواسته مردم است.

حسن زاده با اشاره به افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان، تصریح کرد: دولت باید اقتدار خود را در مقابل ایران خودرو و سایپا نشان داده و این قیمت ها را مدیریت کند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در بخش مسکن قدم های مثبت و خوبی برداشته شده است، گفت: امروز اعتماد و امید مردم در جامعه افزایش یافته است و برای اینکه این امید روز به روز افزایش یابد، باید مسئولان انقلابی و جهادی شبانه روز تلاش کرده و به فکر تحقق وعده ها باشند.

حسن زاده با تاکید بر پرهیز از دو صدایی و چند صدایی، تصریح کرد: نباید در مسائل مهم بخصوص مسائل اقتصادی شاهد دو و یا چند صدایی در کشور باشیم.

وی افزود: دولت باید با اقتدار در این دوران به پیش رفته و مردم نیز قطعا از دولت خدمتگزار حمایت می کنند و پیشتیبان دولت مردمی هستند.

دولت سیزدهم نشان داده، “دولت در میدان” است

امام جمعه پلدشت در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به عملکرد ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم افزود: امتیاز مهم و اساسی دولت کنونی نگاه‌های انقلابی و رویکرد‌های صحیح رییس جمهور و اعضای دولت در عرصه سیاست خارجی است.

بیشتر بخوانید..
۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی افزود: دولت سیزدهم در همین سه ماه نشان داده است، “دولت در میدان” است و از روحیه و مدیریت جهادی برخوردار است.

وی گفت: دشمن درصدد است نگذارد امید به وجود آمده در مردم به شرایط جدید پایدار بماند؛ استکبار رسانه‌ای در صدد است با این تحرکات و عملیات با برهم ریختن سیستم عصبی جامعه قوای سه‌گانه و مسئولان کشور را از کار و اقدام‌های اساسی باز دارد و جامعه را به سمت التهاب و تنش سوق دهد و راهکار مقابله با این جریانِ “رسانه پایه” و اغواگر، “جهاد تبیین” است.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=388718

ثبت دیدگاه