تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
امام جمعه ارومیه:

جوان‌سازی جمعیت باید مورد توجه مسوولان باشد/ نمایندگان نباید در عزل و نصب مدیران دخالت کنند

  • کد خبر : 388253
  • 21 آبان 1400 - 14:04
جوان‌سازی جمعیت باید مورد توجه مسوولان باشد/ نمایندگان نباید در عزل و نصب مدیران دخالت کنند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه مساله جمعیت‌ و فرزندآوری در اولویت مسوولان استان و کشور باشد، گفت: موضوع جوان‌سازی جمعیت باید مورد توجه مسوولان باشد.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: قانون وظایف نمایندگان مجلس را مشخص کرده و این افراد باید در چارچوب وظایف خود در حوزه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون فعالیت کنند.

امام جمعه ارومیه افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری کسانی که در قوه مقننه هستند نباید در عزل و نصب مدیران دخالت کنند و نمایند‌گان استان باید ظرفیت‌های ملی را از مرکز کشور به استان آورده و زمینه‌های توسعه اقتصادی را تقویت کنند.

وی با اشاره به اینکه مساله جمعیت‌ و فرزندآوری در اولویت مسوولان استان و کشور باشد، ادامه داد: موضوع جوان‌سازی جمعیت باید مورد توجه مسوولان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اگر فرزند‌آوری به روال قبل ادامه داشته باشد، جمعیت جوان در سطح جامعه کاهش می‌یابد که این بزرگترین آسیب به کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: مسوولان فرهنگی باید موضوع فرزندآوری را فرهنگ‌سازی کرده و مسوولان اجرایی طرحی را تصویب کرده و به آن عمل کنند.

وی با اشاره به موضوع عدم پرداخت حقوق چندین ماهه سازمان همیاری شهرداری ارومیه، گفت: در شرایط کنونی جامعه و وضعیت سخت اقتصادی پرداخت نکردن حقوق کارکنان یک اداره و نهاد کار شایسته‌ای نیست.

وی تاکید کرد: متولیان امر باید پرداخت طلب و حقوق کارکنان را در اولویت کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=388253

ثبت دیدگاه