تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی

  • کد خبر : 387357
  • 03 آبان 1400 - 11:46
برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان خبر داد.

ارسلان شکری در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار کرد: صیانت از حریم راههای استان  به عهده این اداره کل است و در برخورد با متجاوزین به این مهم هیچگونه چشم پوشی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به تامین شانه جهت تردد ادوات کشاورزی و پارک اضطراری خودرو به عنوان یکی از وظایف راهداری برشمرد و اظهار داشت:  شانه راههای روستایی برابر نقشه راههای سازمان برنامه و بودجه از هر طرف ۷۵ سانتی متر و حریم ۱۲،۵ متر است و راهداران در حین عملیات گشت راهداری در صورت مشاهده با متجاوزین حریم براساس این مشخصات نسبت به اعلام به مراجع و اعمال قانون اقدام خواهند کرد.

وی ادامه داد: اداره راهداری هیچگونه مسئولیتی در قبال راههای بین باغات، راههای دوم روستایی و سایر اماکن ندارد و در صورت تخلف در چنینی شرایطی باید از مراجع دیگر پیگیر تخلف باشند زیرا تامین اعتبار برای راههای روستایی برای راه اول روستایی اختصاص داده می شود.

شکری از اجرای روکش راههای بین شهری، اصلی و فرعی از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان ۳۸۶کیلومتر خبرداد و عنوان کرد: هم اکنون لکه گیری و روکش آسفالت نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر در نقاط مختلف استان در حال اجرا بوده  و ۳۵۰ کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت و ۸۰ کیلومتر آسفالت شده است و مابقی نیز در صورت تخصیص اعتبار و مساعد بودن شرایط جوی ادامه خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تاکید بر آمادگی کامل این اداره کل جهت اجرای طرح راهداری زمستانی گفت: در خصوص طرح آمادگی راهداری زمستانی طبق روال معمول تمامی همکاران راهداری در راهدارخانه ها با آمادگی کامل اعزام خواهند شد همچنین نسبت به دپوی  ۳ هزار تن نمک در راهدارخانه ها اقدام شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=387357

ثبت دیدگاه