تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
رییس اداره اوقاف و امور خیریه میاندوآب:

اخذ سند مالکیت ۳۰۰ موقوفه در میاندوآب/ ۸۹۰ موقوفه انتفاعی و منفعتی در میاندوآب وجود دارد

  • کد خبر : 386609
  • 25 مهر 1400 - 7:54
اخذ سند مالکیت ۳۰۰ موقوفه در میاندوآب/ ۸۹۰ موقوفه انتفاعی و منفعتی در میاندوآب وجود دارد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندوآب گفت: برای ۳۰۰ موقوفه در میاندوآب سند مالکیت اخذ شده است که در این راستا میاندوآب طی امسال نیز در این زمینه رتبه نخست استانی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، حسین منفردی در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: در شهرستان میاندوآب با احتساب ۴۹۰ مسجد که جزء موقوفات انتفاعی هستند، در مجموع ۸۹۰ موقوفه اعم از انتفاعی و منفعتی وجود دارد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه میاندوآب با اشاره به اینکه در شهرستان میاندوآب در سامانه جامع موقوفات و بقاع و متبرکه ۴۴۵ مسجد و ۱۱ امامزاده و زیارتگاه ثبت شده است، افزود: نظرگاه حضرت عباس(ع) در خیابان مدرس و امامزاده تاج الدین علی (ع) در چهاربرج به عنوان دو زیارتگاه و نظرگاه شاخص در این مورد به شمار می روند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مساجد شهرستان نیاز به بازسازی دارند، گفت: هم اکنون ۱۰ مسجد در میاندوآب با ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت در حال بازسازی و احداث هستند و تا پایان سال هشت مورد از آنها به اتمام می رسد.

منفردی با اشاره به اینکه ۱۷۰ نفر هئیت امنا در مساجد میاندوآب سازماندهی شده اند، افزود: ۴۴۰ نفر نیز به عنوان خادم در مساجد میاندوآب فعالیت دارند و مورد حمایت قرار می گیرند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه میاندوآب تولیت قبرستان های موقوفه با اوقاف است، تصریح کرد: در داخل شهر، قبرستان هایی وجود داشت ولی هم اکنون این پلاک ها در دست اشخاص است.

منفردی به موفقیت قاریان میاندوآبی در مسابقات استانی اشاره کرد و افزود: ۱۳ نفر از میاندوآب در مسابقات استانی قرآن کریم شرکت کننده داشتیم که ۲ نفر از آنها نیز به مسابقات کشوری راه یافته اند.

بیشتر بخوانید..
مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم/ قیمت نان تغییر نیافته است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندوآب هم چنین با اشاره به ثبت یک مورد وقف جدید در این شهرستان طی امسال، گفت: این وقف به ارزش ۱۰ میلیارد ریال و با نیت دانش آموزان بی بضاعت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=386609

ثبت دیدگاه