تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی:

رعایت قوانین رانندگی یگانه راهکار ایمنی مترددین جاده‌ای است

  • کد خبر : 386134
  • 17 مهر 1400 - 10:31
رعایت قوانین رانندگی یگانه راهکار ایمنی مترددین جاده‌ای است
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: رعایت قوانین رانندگی یگانه راهکار ایمنی مترددین جاده ای و حفظ جان و مال مردم است.

فروغ فاریابی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌نیوز، با ارائه گزارش اجمالی در خصوص اهم برنامه ها و اقدامات در زمینه ارتقاء ایمنی جاده های استان طی سال گذشته اظهار کرد: در خصوص کاهش تصادفات جلو به جلو این اداره کل اقدام به اجرای عملیات نوار لرزاننده میانی با خط کشی دویل در محورهای هدف با اعتبار ستادی و استانی کرده است.

وی، ادامه داد: جهت کاهش تصادفات واژگونی نیز اجرای نوار لرزاننده کناری به اضافه تسطیح شیب شیروانی در محورهای هدف انجام و همچنین برای کاهش تصادفات در تقاطع های فرعی به اصلی این اداره کل آرام سازی ترافیک به ورودی فرعی به اصلی با تابلو و کاهنده سرعت در پروژه های نیمه کاره با اعتبار ستادی و استانی عملیاتی را کرده است.

فاریابی تصریح کرد: با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می توان از وقوع بسیاری از تصادفات و حوادث جلوگیری کردو همین امر زندگی بسیاری از هموطنانمان و امنیت خانواده های آنان را نجات خواهد داد.

وی میزان تلفات برون شهری ناشی از سوانح جاده ای در ۶ ماهه نخست سالجاری را ۲۰۸ نفر بر حسب گزارش پلیس راه اعلام نمود و بیان کرد: از ابتدای سالجاری ۴ جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان با ۲۲ مصوبه، ۵ جلسه کمیته فنی تصادفات مهم با ۳۶ مصوبه و ۲ جلسه کمیته آموزش و فرهنگ با ۹ مصوبه برگزار شده است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
دست هایی که به دنبال شکست دولت هستند باید قطع شوند/ روند کند تغییرات در دولت نگران کننده است
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=386134

ثبت دیدگاه