تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
یادداشت:

نقش‌آفرینی زنان در دوران دفاع مقدس کم‌نظیر است

  • کد خبر : 385503
  • 06 مهر 1400 - 10:44
نقش‌آفرینی زنان در دوران دفاع مقدس کم‌نظیر است
زنان سربازان گمنام دوران دفاع مقدس در سنگر تدارکات و پشتیبانی ،دوشادوش مردان در دفاع از کیان ایران اسلامی جنگیدند.

به گزارش اروم‌نیوز، یکی از عرصه هایی که زنان به خوبی در آن نقش آفرینی کرده اند ، حضور در دوران دفاع مقدس است.

با شروع جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ زنان به عنوان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور، وظیفه خود را برای حفظ میهن از تجاوز دشمن به نحو مطلوب انجام دادند و با توجه به شرایط موجود به ایفای نقش خود پرداختند.

اینان سربازان گمنامی بودند که بار سنگین تدارکات جبهه جنگ و برخی وظایف دیگر را بردوش می کشیدند. هجوم یک باره دشمن به مناطق مرزی و هم چنین بمباران های هوایی به شهرها ایجاب می نمود که زنان به صورت مستقیم در مناطق جنگی حضور پیداکنند.

زنان و بانوان کشورمان در برهه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه در دوران دفاع مقدس به خوبی از عهده رسالت و نقش آفرینی خود به عنوان مبارز، حمایتگر، راوی و مشوق مردان و …. بر آمده اند.

جمهوری اسلامی ایران با داشتن الگوی مشارکت زن در هنگامه دفاع و صحنه های نبرد در صدر اسلام، زنان را برای انجام امور مهم در هشت سال دفاع مقدس سازماندهی و به کارگیری می نمود.

زنان ایران با یادآوری رفتار و سیره حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س)  و دیگر زنان قهرمان صدر اسلام، به وظیفه الهی وانسانی خویش در طول دفاع مقدس عمل کردند و اگر نبود صبوری، عزم ، همت، ایثارگری و کمک رسانی آنها چنین مقاومت پیروزمندانهای در آن دوران شکل نمی گرفت.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
دست هایی که به دنبال شکست دولت هستند باید قطع شوند/ روند کند تغییرات در دولت نگران کننده است
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=385503

ثبت دیدگاه