تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
تاکنون؛

۲۴ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی به سازش ختم شد

  • کد خبر : 384894
  • 02 مهر 1400 - 7:57
۲۴ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی به سازش ختم شد
رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی گفت: شوراهای حل اختلاف استان در اجرای سند تحول قضائی و عمل به رسالت ذاتی خویش در حل و فصل دعاوی، موفق به صلح و سازش تعداد 24 هزار و 365 فقره پرونده در پنج ماه ابتدایی سال جاری شده است.

هادی صمدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: این آمار ۳۵ درصد از دعاوی قابل صلح را شامل می‌شود.
وی بیان کرد: این آمار رشد چهار درصدی میزان صلح و سازش در دعاوی قابل صلح را نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.
رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی گفت: صلح و سازش دارای ابعاد معنوی، انسانی و اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی است و ما وظیفه داریم نگاه مردم را به صلح و سازش تغییر داده و روحیه عفو و بخشایش را احیا نماییم.
صمدی بیان کرد: گسترش فرهنگ صلح و سازش و امنیت اجتماعی ، مدارا و آرامش را به همراه دارد و سبب افزایش اعتماد عمومی و رضایتمندی مردم به دستگاه قضایی می شود.
وی با بیان اینکه ۹۷ درصد پرونده‌ها در شورای حل اختلاف در سال جاری رسیدگی و مختومه شده‌اند  گفت: طی این مدت وارده شوراهای حل اختلاف استان تعداد ۱۰۱ هزار و ۹۶۳ فقره پرونده بوده که با تلاش و همت جهادی اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف در سراسر استان تعداد ۹۸ هزار و ۵۸۵ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده است.
صمدی در ادامه با اشاره به آمار و عملکرد حوزه‌های قضایی استان افزود: طی این مدت اعضای شوراهای حل اختلاف حوزه قضایی چایپاره موفق به حل و فصل ۵۷ درصد از پرونده‌های قابل صلح شده‌اند و حوزه‌های قضایی شوط و چالدران  نیز به ترتیب با دارا بودن ۵۲ و ۴۷ درصد صلح و سازش در رتبه‌های بعدی قرار دارد.
عضو شورای قضایی آذربایجان‌غربی از صلح و سازش ۵۰ درصد پرونده‌های شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان های استان خبر داد و گفت: با ختم به صلح و سازش شدن تعداد ۵۷۶ پرونده در شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان آذربایجانغربی در پنج ماهه سال جاری ، تعداد ۴۳۸ نفر از مددجویان از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
وی با اشاره به آغاز به کار ۲۵ هسته جهادی بخشایش در چارچوب برنامه‌های ستاد صبر استان گفت: با فعالیت جهادی هسته‌های بخشایش در امر برقراری مصالحه دعاوی مهم همچون قتل و اختلافات طایفه ای و کمک به آزادی زندانیان  از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری بعمل خواهد آمد.

بیشتر بخوانید..
۱۵۷ مصوبه برای توسعه آذربایجان غربی به تصویب رسید/آذربایجان غربی می تواند به تولیدکننده اصلی کالاهای اساسی کشاورزی تبدیل شود

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=384894

ثبت دیدگاه