تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
امام جمعه ارومیه:

مدیریت و خداترسی اولویت انتخاب شهرداران باشد

  • کد خبر : 381660
  • 22 مرداد 1400 - 14:14
مدیریت و خداترسی اولویت انتخاب شهرداران باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: شورای شهر فردی را برای شهرداری انتخاب کنند که دین دار و خدا ترس باشد زیرا کسی که این ویژگی‌ها را نداشته باشد شایسته شهردار شدن نیست.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: شورای شهر در سریعترین زمان ممکن شهردار شایسته را انتخاب کنند و کسی را انتخاب کنند که دین دار باشد و ترس از خدا داشته باشد زیر کسی که ترس از خدا نداشته باشد شایسته شهردار شدن نیست.

وی تاکید کرد: شورای شهر از گذشته درس عبرت بگیرد و بهترین شخص را انتخاب کنند تا مشکلات شهر به درستی مدیریت شود.

امام‌جمعه ارومیه اظهار داشت: باید مواظبت کنیم تا برخی با سخنان تحریک آمیز امنیت را به خطر نیاندازند.

وی ادامه داد:باید بدانیم همه چیز در سایه امنیت بوجود می‌آید و کسانی که امنیت را زیر سوال می‌برد، مصالح مسلمانان را مدنظر ندارد و باید از امنیت مواظبت کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ویروس کرونا مهمترین مساله روز در کشور است و باید همه ما اصول بهداشتی را در مراسمات رعایت کنیم.

وی ادامه داد: رزمایش مواسات نیز از مسائل مهم است و باید در این شرایط موجود مورد توجه قرار گیرد و این روش و سیره اهل بیت است و باید این روش را ادامه دهیم تا نیازهای افراد نیازمند کمی رفع گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی اضافه کرد: مساله امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین بوده و باید مورد توجه قرار گیرد زیرا دستان قصد دارند امر به معروف و نهی از منکر از جامعه ما حذف کنند.

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر اساس دین ماست و به خاطر همین مساله امام حسین (ع) به شهادت رسید و باید بیش از پیش در جامعه ما مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=381660

ثبت دیدگاه