تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
گزارش؛

خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 381182
  • 15 مرداد 1400 - 14:46
خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

اعضای شورای شهر به فکر حل مشکلات شهری باشند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: مهمترین وظیفه اعضای شورای شهر توسعه و پیشرفت و ارتقای مبلمان شهری در سایه همدلی و همفکری است.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم، اظهار داشت: در واقعه محرم محور قیام امام حسین‌(ع) بر پا داشتن امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح سیره رسول الله است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت:

همه مردم در هر سمت و مسئولیتی و قشری باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و این فریضه الهی تنها در قشر خاص یا رفتار خاص نباشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ادامه داد: مراسم عزاداری ماه محرم باید با رعایت تمامی شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود تا شاهد افزایش بیماری نباشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه با تبریک روز خبرنگار بیان کرد: خبرنگاران به عنوان چشم بینای جامعه رسالت بزرگی بر عهده دارند و  باید شهدای اهل قلم را الگوی کار خود قرار دهند.

انقلاب اسلامی ایران، برگرفته از مکتب عاشورا است

حجت‌الاسلام عسگر امامی در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب در سخنانی با بیان اینکه باید خود را آماده ظهور کرده و مقدمات ظهور را در خود فراهم سازیم، اظهار کرد: با انصارالحسین(ع) الگوی انصارالمهدی(عج) باشند.

امام جمعه موقت میاندوآب با تاکید بر اینکه باید مانند یاران امام حسین(ع) که پا در رکاب ایشان بودند، همواره پشتیبان و یار و یاور امام باشیم، افزود: برخورداری از روح ولایت‌مداری، معنویت و استقامت تا شهادت، عزت و وفاداری به امام و… از شاخصه‌های اصلی اصحاب امام حسین علیه‌السلام بود که باید در انصارالمهدی(عج) نیز باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، گفت: واقعه عاشورا، بزرگترین واقعه تاریخ است و در خصوص واقعه کربلا کتب زیادی نوشته شده است و از زوایای مختلف به این موضوع پرداخته شده است

امامی با اشاره به اینکه در طول تاریخ، حاکمان زیادی به دنبال خاموش کردن و فراموش کردن انقلاب امام حسین(ع) بوده اند، تصریح کرد: دشمنان اسلام برای دست یابی به این هدف خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند ولی تا ابد ناکام خواهند ماند.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، برگرفته از مکتب عاشورا است، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ۴۲ سال است که دائم به دنبال توطئه‌ برای نابودی انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلاب برگرفته از فرهنگ و مکتب عاشورا هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال مسلمان و اسلام بی خاصیت هستند، افزود: مسلمان و اسلام بی خاصیت یعنی اینکه استکبارستیز نباشد و لذا با تفکر استکبارستیزی به مبارزه می پردازند.

امامی با اشاره به اینکه در مکتب امام حسین (ع) شور و شعور حسینی از هم جدا نیستند و یکی از ترفندهای دشمنان ایجاد دوقطبی شور و شعور حسینی است، تصریح کرد: دشمنان به دنبال این هستند که شور و شعور حسینی را از هم جدا کنند؛ چرا که اگر شور و شعور حسینی باهم باشند دشمن کاری از پیش نمی برد.

امام جمعه موقت میاندوآب اظهار کرد: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر می خواهند انقلاب اسلامی را شکست دهند باید بین امام و امت فاصله بیاندازند و حلقه وصل  ولایت و مردم که روحانیت هستند را بی اثر سازند لذا از طریق فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای و جنگ نرم به دنبال دست یابی به اهداف خود هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه های دشمنان خالی کردن مساجد است، افزود: هیئت های امنای مساجد باید توجه داشته باشند که خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنند.

امامی هم چنین به روز خبرنگار اشاره و با تاکید بر رسالت خطیر و سنگین خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران باید با اخبار خود باعث رشد و پیشرفت انقلاب شده نه اینکه در زمین دشمن بازی کرده و با آبروی افراد و انقلاب و … بازی کنند و به نفع دشمن اطلاع رسانی کنند.

تنفیذ حکم رئیس جمهور؛ نماد جمهوریت و اسلامیت است

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت گفت: محرم حادثه‌ای تاثیرگذار برای هر مسلمانی است، حادثه‌ای که قلب هر دوست‌دار سیدالشهدا را می‌فشارد و در کنار این غم سنگینش، مملو از درس زندگی و آزادگی‌ست؛ مسلمانان هرساله با زنده‌کردن یاد و خاطره این حادثه بزرگ و تاریخی، بیعت خود را با سیدالشهدا تجدید کرده و میزان ایمان و تقوای خود را افزایش می‌دهند.

امام جمعه پلدشت افزود: شعار مردمی بودن باید در واقعیت هم محقق شود، مردم یعنی همه مردم به معنای واقعی کلمه؛ حرکت در مسیر شعارها و آرمانهایی است که ۴۳سال است مردم به ویژه محرومان و مستضعفان، پای آن ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نارضایتی رهبر انقلاب از نهادهای تبلیغی و جبهه فرهنگی رسانه‌ای انقلاب در سه عرصه است، تصریح کرد: کم‌کاری در زمینه کار تبلیغاتی و حرکت تبلیغاتی، قوی عمل نکردن در فعالیت‌های تبلیغی و عدم حرکت هوشمندانه در مقابل تبلیغات دشمن از عرصه های مد نظر است.

وی با اشاره به اینکه تنفیذ حکم رئیس جمهور؛ نماد ترکیب زیبای جمهوریت و اسلامیت است، اظهار کرد: محور مفهومی مشترک در همه تنفیذها دو موضوع است یکی؛ «تنفیذ حکم توسط رهبری در پیروی از رای مردم» و دومی؛ «تداوم تنفیذ رهبری منوط به تداوم حرکت رئیس جمهور در صراط مستقیم اسلام و آرمانها و ارزشهای انقلاب و دفاع از حقوق مردم و مقاومت در برابر مستکبران» است. این همان جلوه زیبای ترکیب بدیع و بهم آمیخته جمهوریت و اسلامیت نظام انقلابی ایران اسلامی است.

امام جمعه پلدشت با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی ‌افزود: رئیس مجلس اعلام کرده محتوا در یک کمیسیون مشترک با حضور نمایندگان سایر کمیسیون‌ها بررسی خواهد شد، مجلس به‌دنبال فیلتر واتساپ و اینستاگرام نیست و اگر طرح در این زمینه ابهام دارد با دستور رییس مجلس باید اصلاح شود و در کمیسیون مشترک دیدگاه‌های منتقدان، مخالفان و کارشناسان این عرصه استماع خواهد شد و جلسات کمیسیون مشترک بررسی این پیش‌نویس علنی و شفاف خواهد بود.

طالبی با اشاره به شهدای مدافع حرم؛  الگوهای آخرالزمانی بصیرت گفت: فرهنگ شهادت در جامعه، یعنی حاکم شدن فرهنگ اصالت ارزش‌های الهی و نفی خودخواهی و خودمحوری. کسی که اهل ایثار است حاضر است برای هدفی مقدس از بزرگ‌ترین سرمایه جان خویش، بگذرد و از این طریق با ترویج فرهنگ روزمرگی و راحت‌طلبی مبارزه نماید و این‌گونه شهادت منجر به‌حاکم شدن فرهنگ خدامحوری در برابر طاغوت‌محوری و خودمحوری می‌شود.

وی تصریح کرد: فتنه جریان تکفیری و پدیدآورندگان خبیث آن، اولین و آخرین توطئه بر ضد جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی نیست. از این‌رو، تداوم هشیاری نیروهای مقاومت ضروری است و آنچه دوام این هشیاری را تضمین می‌کند، نهادینه شدن فرهنگ شهادت در جهان اسلام است.

امام جمعه پلدشت افزود: جریان تکفیری بزرگ‌ترین خطر مستمر و نهفته در مقابل اسلام ناب محمدی(ص) است و از این‌رو مدافعان حرم برترین مجاهدان، و شهدای آنان با فضیلت‌ترین شهیدان تاریخ‌اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=381182

ثبت دیدگاه