تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

مبارزه با فساد و اجرای عدالت در اولویت دستگاه قضایی باشد

  • کد خبر : 378273
  • 03 تیر 1400 - 9:26
مبارزه با فساد و اجرای عدالت در اولویت دستگاه قضایی باشد
حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: امروز مهم ترین وظیفه قوه قضاییه، فساد ستیزی و اجرای عدالت بوده و مردم نیز از قوه قضائیه درخواست و مطالبه عدالت دارند.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه در میاندوآب با بیان اینکه مسئله قوه قضائیه و حکم و قضاوت از مسائل مهم است، گفت: یکی از مسائل مهم در دین اسلام، مسئله قضاوت است که باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اهمیت دستگاه قضا در بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، افزود: در نظام اسلام باید دستگاه قضا و قضات بر اساس احکام دین حکم کند و این نشان از اهمیت مسئله قضا است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه امروز مهم ترین وظیفه قوه قضاییه، فساد ستیزی و اجرای عدالت است، اظهار کرد:مردم از قوه قضائیه درخواست و مطالبه عدالت دارند و می خواهند تا عدالت را در جامعه جاری و ساری کرده و با ظالمان مبارزه کند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه مسئله مبارزه با فساد در دوره آقای رئیسی شتاب گرفته است، تصریح کرد: امیدواریم مسئولان آینده قوه قضائیه نیز با سرعت بیشتری این مسئله را دنبال کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید اصلاحات قضایی با سرعت ادامه پیدا کند، اظهار کرد: باید این امید که دستگاه قضایی در دل مردم ایجاد کرده است، بیشتر گسترش یابد تا مایه احساس عدالت بیشتر در جامعه شده و سبب ترس برای مفسدان و ظالمان باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضایی باید روش و منش امام علی(ع) به عنوان الگوی عدالت در سرلوحه خویش قرار دهند، افزود: کسانی که در قوه قضائیه مسئولیت قبول می کنند باید با روحیه و سبک زندگی امیرمومنان(ع) زندگی کنند.

بیشتر بخوانید..
اجرای سرود سلام فرمانده به زبان آذری مقابل وزیر میراث فرهنگی در ماکو

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=378273

ثبت دیدگاه