تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
0
گزارش؛

خطبه های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 377429
  • 21 خرداد 1400 - 15:21
خطبه های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان‌غربی
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های آذربایجان‌غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

حضور گسترده مردم در انتخابات مایه اقتدار نظام است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: دشمنان در تلاش هستند با تبلیغات گسترده مردم را از حضور در انتخابات منصرف کنند و این نقشه آنها همیشه با هوشیاری مسلمانان با شکست روبرو می‌شوند.

وی اظهار داشت: باید به این مساله توجه کرد که دین اسلام بر حضور گسترده مردم در امور کلی جامعه تاکید دارد این امر از همان ابتدای انقلاب مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان قصد دارند با کم رنگ کرده حضور مردم، اقتدار نظام تضعیف شود و وظیفه همه مردم تبلیغ حضور گسترده در انتخابات است تا اقتدار و عزت نظام حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی نیز باید از دامن‌زدن به اختلاف و مباحث قومیتی بپرهیزند.

وی افزود: نامزدهای شورای شهر ارومیه خود را با برنامه‌ها، توانایی‌ها و ویژگی‌هایی که دارند تبلیغ کنند و اولویت کاری خود را خدمت به مردم قرار دهند و از تهمت و تخریب یکدیگر بپرهیزند.

تمام هم و غم دشمنان کاهش حضور حداکثری مردم در انتخابات است

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته میاندوآب با اشاره به ایام تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، اظهار کرد: کاندیداها باید در ایام تبلیغات رعایت اخلاق را در اولویت خود قرار دهند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه کاندیداهای انتخابات باید ستادهای خود را به محل ترویج فرایض دینی تبدیل کنند، افزود: شما کاندیدای حکومت اسلامی هستید و ستادهای انتخاباتی باید محلی برای ترویج دین و فرائض دینی باشند نه اینکه برای جلب نظر به پخش ترانه بپردازند.

وی در ادامه با تاکید بر حضور پرشور در پای صندوق های رای و مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: تمام هم و غم دشمنان و امپراطوری رسانه ای آنان و عناصر آنان در داخل کشور این است که جلوی حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای را بگیرند.

حسن زاده با بیان اینکه دشمنان کلیدواژه هایی حول تحریم انتخابات را برجسته سازی می کند، تصریح کرد: این کلیدواژه ها توسط دشمنان و امپراطوری رسانه ای آنان برجسته سازی و تولید شده و توسط عناصر داخلی آنها بازنشر می شود.

بیشتر بخوانید..
نتیجه انتخابات شورای شهر میاندوآب مشخص شد

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه دشمنان در وهله دوم به دنبال القای مهندسی انتخابات هستند، اظهار کرد: دشمنان این موضوع را در هر دوره از انتخابات تکرار می کنند در حالی که اگر فردی در مورد سیستم انتخاباتی ایران تحقیق و بررسی کند متوجه می شود که امکان مهندسی وجود ندارد و مردم خودشان بر مراحل مختلف نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه مردم در ۴۲ سال گذشته همواره با حضور حداکثری مشت محکمی بر دهان دشمنان زده اند، افزود: علی رغم اینکه دشمنان سعی دارند گلایه مندی مردم در مورد گرانی و تورم از مسئولان اجرایی را به سمت گلایه مندی از نظام سوق دهند ولی مردم هوشیار بوده و قدردان نظام و شهدا و مدافعان حرم بودت و می دانند که نظام اسلامی و بهترین نظام و حکومت را با رهبری بی بدیل و بی نظیر در دنیا دارند  و دست از نظام و ولایت بر نمی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری به جای پرداختن به حاشیه از برنامه های خود حرف بزنند، تصریح کرد: از کاندیداها درخواست داریم تا مردم را به سمت دو قطبی و حاشیه نکشانند و به جای اینکه از فیلترینگ و حجاب که به آنها مربوط نیست سخن بگویند، بگویند که چه برنامه ای برای گرانی و تورم و بیکاری و.‌‌‌.. دارند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه وظیفه رئیس جمهور این نیست که از حجاب و کنسرت حرف بزند، اظهار کرد: مسئول این موضوع  و علمای دین باید از حجاب و … حرف بزند و رئیس جمهور به عنوان کارگزار حکومت اسلامی باید برنامه هایش را برای معیشت مردم ارائه دهد.

وی با بیان اینکه عده ای از دوقطبی سازی همیشه سود برده اند، افزود: دشمنان با دوقطبی سازی می خواهند نیروهای انقلابی را به انزوا بکشانند و به اهداف خود دست پیدا کنند.

حسن زاده تصریح کرد: رئیس جمهور باید کسی باشد که مومن، ولایتمدار، انقلابی و جهادی بوده و پشت میز نشین نباشد وبا برنامه پیش آید.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید فردی باشد که با جایگاه ریاست جمهوری تناسب داشته باشد، اظهار کرد: هرکس که منتخب مردم باشد، مردم پشتیبان او خواهند بود و به او درتحقق برنامه هایش کمک خواهند کرد.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با تقدیر از کاندیداها که با پا گذاشتن به عرصه انتخابات رکن جمهوریت نظام که همان مشارکت دادن مردم در سرنوشت خویش است را عینیت بخشیده اند، گفت:کاندیداها باید مراقب اخلاق انتخاباتی بوده و از اتهام زنی خودداری کنند.

بیشتر بخوانید..
جشنواره زیرسایه خورشید در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

حسن زاده هم چنین با اشاره به ترویج برخی بدعت ها و سنت های غلط در امور مهمی مانند ازدواج در جامعه، تصریح کرد: مهریه و شیربهای کلان سبب انسانیت و بزرگی کسی نمی شود بلکه انسانیت انسان دینداری و اخلاق او است و خانواده ها باید توجه داشته باشند که از این بدعت های بد خودداری کنند.

انتخاب اصلح زمینه بروز مشکلات در جامعه را از بین می‌برد

حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری امام جمعه خوی در خطبه های نماز جمعه این هفته،گفت: در طول سالیان متمادی امامین انقلاب اسلامی بعنوان ولی فقیه واجب الاطاعه ضرورتهای حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی بویژه در انتخابات ریاست جمهوری را چنین بیان فرموده اند: مشارکت در انتخابات و رای دادن هم حق مردم است و هم تکلیف الهی.

امام جمعه خوی با تشریح ضرورتهای حضور حداکثری در انتخابات بیان داشت :  مشارکت در انتخابات یک نوع حفاظت از جمهوریت نظام اسلامی است همان نظام اسلامی که تاکنون تمامی ارکان آن را رأی مردم روی کار آورده است و یکی از برکات حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی افزایش عزتمندی جامعه اسلامی در سطح جهان است, حضور در پای صندوق های رأی مشارکت در افزایش کارآمدی نظام است.

وی ادامه داد: مردم از مسئولان اجرایی کشور گلایه هایی دارند از بابت گرانیها ، ناکارآمدیها ، بی تدبیری ها ، عدم موفقیت ها ، عمل نکردن به وعده ها ، قصور و تقصیر ها باید همه توجه داشته باشیم که بخش مهمی از مشکلات کشور از عدم دقت در انتخابها است لذا راه حل; قهر از صندوقها نمی باشد که تبلیغ و خواست دشمنان است بلکه راه حل اساسی حضور در انتخابات و انتخاب اصلح است.

حجت الاسلام شکوری با اشاره به ویژگی های انتخاب اصلح، اظهار داشت: اصلح نامزد انقلابی ، ولایی و مطیع رهبری است,اصلح کسی است که در گذشته عملکرد موفق دارد, اصلح کسی است که اقتصاد مقاومتی را قبول دارد, اصلح کسی است که از روحیه ضد استکباری برخوردار است, اصلح کسی است که تهمت نمی زند توهین نمی کند و ارزشها را زیر سؤال نمی برد, اصلح کسی است که مردم را باور دارد و از تولیدات داخلی حمایت می کند و اصلح کسی است که گرایشات غربی ندارد، رنگ عوض نمی کند و نان به نرخ روز نمی خورد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=377429

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.