تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱
امام جمعه ارومیه:

حضور حداکثری در انتخابات صیانت از میراث شهداست

  • کد خبر : 376551
  • 04 خرداد 1400 - 8:14
حضور حداکثری در انتخابات صیانت از میراث شهداست
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات صیانت از میراث شهداست،گفت: انتخابات بر زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی همه مردم تاثیر مستقیم دارد و باید در انتخاب فرد اصلح دقت کافی شود.

به گزارش اروم نیوز، به نقل از مرزداران، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در نشت انتخاب اصلح که به صورت مجازی در شهرستان ماکو برگزار شد، اظهار داشت: شرکت در انتخابات وظیفه دینی و شرعی بوده و ائمه جمعه علاوه بر دعوت به حضور مردم  و  شرکت در آن اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان را  تبیین نمایند.

وی افزود: نظام جمهوی اسلامی نعمت الهی است و حضور حداکثری در عرصه انتخابات و انتخاب اصلح و آگاهانه، موجب پاسداری و صیانت از این نظام مقدس می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه پاسداری از این نظام وظیفه همگان است، اضافه کرد: امروز حضور حداکثری در عرصه انتخابات صیانت از میراث امام، شهدا و ایثارگران به شمار می‌رود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: برای استمرار و دوام این نظام مقدس، شهدای بسیاری جان خود را فدا کرده‌اند و جمهوری اسلامی ایران نعمتی بوده که از شهدا و ایثارگران به یادگار مانده است.

وی با بیان  اینکه در برابر انتخاب افراد ناشایست مسئول هستیم، تاکید کرد: اگر حضور نکنیم و انتخابی اشتباه داشته باشیم باز هم در برابر خداوند متعال و شهدای دفاع مقدس و جنگ تحمیلی مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: انتخابات در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی همه مردم تاثیر مستقیم دارد بنابراین باید در انتخاب فرد اصلح دقت کافی شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد: علمای شیعه وسنی مردم را تشویق به مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح دعوت کنند.

وی بیان کرد: همه باید در میدان حضور فعال و پرشور داشته باشیم و آنچه مهم بوده به وظیفه خود عمل کردن و درست عمل نمودن است .

وی اضافه کرد: باید به این مساله توجه ویژه داشته باشیم که ولایت مداری و آگاهی از ظرفیت ها و مشکلات کشور از شاخص های نامزد اصلح ریاست جمهوری است.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=376551
  • منبع : مرزداران

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه