تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1
در سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به آذربایجان غربی؛

۵ هزار و ١١۴ واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

  • کد خبر : 376227
  • 27 اردیبهشت 1400 - 20:23
۵ هزار و ١١۴ واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی افتتاح شد
با حضور وزیر راه و شهرسازی پنج هزار و ١١۴ واحد مسکونی مهر آذربایجان‌غربی افتتاح و عملیات اجرایی ۶ هزار ٣۶٨ واحد مسکن ملی در آذربایجان‌غربی آغاز شد.

به گزارش اروم نیوز، با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پنج هزار و ١١۴ واحد مسکونی مهر آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در حاشیه این طرح افزود: از ابتدای شروع طرح مسکن مهر احداث ۵۲ هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی آغاز شد که نزدیک به ۸۰ درصد واحدها در دولت تدبیر و امید به متقاضیان تحویل داده شده است.

سید مسحن حمزه‌لو بیان کرد: که تلاش می‌شود با تکمیل این واحدها به زودی جشن اختتام مسکن مهر استان برگزار شود.

به گفته وی از سال ۱۳۹۲، مجموعه راه و شهرسازی با بسیج امکانات برای تحویل مساکن مهر باقی مانده از گذشته از تمامی ظرفیت‌ها بهره گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این رابطه بیان کرد: این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید این رقم هفت هزار و ۳۴میلیارد ریال بود.

حمزه‌لو گفت: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر، ۵١ هزار و ٩٠٨ واحد در استان آغاز شد که از این تعداد ۴٠ هزار و ٨٧١ واحد در شهرهای بالای ٢۵ هزار نفر و ١١ هزار و ٣٧ واحد در شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر جمعیت احداث شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای ارومیه، مهاباد و سردشت باقی مانده است.

به گفته وی همکاری نکردن اعضا در تکمیل آورده، اختلاف مالی، طولانی شدن روند تمدید مشارکت مدنی تسهیلات پرداختی و طولانی بودن فرایند تمدید مدت فعالیت شرکت‌های تعاونی از دلایل زمان‌بر شدن طرح مسکن مهر در استان است.

عملیات اجرایی ۶ هزار ٣۶٨ واحد مسکن ملی در آذربایجان‌غربی آغاز شد

امروز هم چنین عملیات اجرایی ۶ هزار و ٣۶٨ واحد طرح اقدام ملی مسکن با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان‌غربی آغاز شد.

معاون مسکن اداره‌کل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی در این مراسم با بیان اینکه متقاضیان مسکن ملی در استان، هزار و ٩٠٠ میلیارد ریال وجه مورد نیاز را واریز کرده‌اند، گفت: این میزان وجه توسط چهار هزار و ٩٠٠ متقاضی این طرح در استان واریز شده است.

بیشتر بخوانید..
جشنواره زیرسایه خورشید در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

جلال تقی دخت اظهار داشت: این میزان بعد از پالایش ۴١ هزار و ١٧٣ متقاضی ثبت‌نام کننده نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تمام متقاضیان در مرحله نخست ثبت‌نام باید ۴۰۰ میلیون ریال واریز کنند تا مراحل ساخت و ساز مسکن ملی در استان آغاز شود.

معاون مسکن اداره‌کل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: عملیات اجرایی پنج هزار و ٣٣٧ واحد در شهرهای ارومیه، خوی، منطقه آزاد ماکو، بازرگان، پلدشت، شوط، مهاباد، نقده و اشنویه آغاز شده است.

تقی دخت اضافه کرد: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج سال در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

افتتاح ٢٠ کیلومتر از راه‌های اصلی و بزرگراهی در آذربایجان‌غربی

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی، ٢٠ کیلومتر از راه‌های اصلی و بزرگراهی آذربایجان‌غربی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: آذربایجان‌غربی با توجه به هم مرز بودن با چندین کشور خارجی، نیازمند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است.

محمد اسلامی افزود: در همین راستا توجه به بخش راه‌های ارتباطی آذربایجان‌غربی مورد توجه بوده است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در حاشیه این مراسم افزود: برای این طرح یک‌هزار و ۵٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سید محسن حمزه‌لو افزود: همراه با این مسیرها، ۶ کیلومتر و ۵٠٠ متر از بزرگراه بین‌المللی ارومیه – سرو با ٢۶٠ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: تکمیل بخش قابل توجهی از کریدور بزرگراهی غرب کشور و ارتقای ضریب ایمنی شبکه حمل و نقل و کاهش سوانح جاده‌ای از جمله اهداف تکمیل این طرح‌هاست.

وی با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه راه‌های ایمن در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار، بیان کرد: تکمیل این حجم طرح ساخت و توسعه راه‌ها در این بازه زمانی بی‌سابقه است و مجموعه راه‌وشهرسازی استان از ظرفیت‌ منابع مالی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و خیران راهسازی استفاده می‌کند تا عرصه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای منطقه متحول شود.

بیشتر بخوانید..
نتیجه انتخابات شورای شهر میاندوآب مشخص شد

وی گفت: بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل‌ونقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود.

شهر جدید گلمان ارومیه افتتاح شد

شهر جدید گلمان ارومیه نیز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در حاشیه این مراسم گفت: شهر جدید گلمان ارومیه به مساحت ٢ هزار و ١١٢ هکتار در ١۵ کیلومتری ‌شهر ارومیه قرار دارد و در حال حاضر، جمعیتی بیش از هفت هزار خانوار در این منطقه ساکن هستند.

سیدمحسن حمزه‌لو با بیان این‌که شهر جدید گلمان به لحاظ موقعیت طبیعی و قرارگیری در نزدیکی دریاچه ارومیه، مستعد اجرای طرح‌های گردشگری است، افزود: جذب مشارکت بخش خصوصی، مولد بخش عمران این شهر محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: وجود اراضی مناسب، شیب قابل قبول جهت شهرسازی و استقرار سازه‌ها، بهره‌مندی از آب و هوای معتدل کوهستانی، احداث مراکز آموزشی، درمانی و خدماتی، همجواری با بافت روستایی و همچنین استفاده از تصفیه‌خانه فاضلاب از جمله امکانات این شهر جهت سرمایه گذاری امن و بازگشت سرمایه محسوب می‌شود.

حمزه‌لو بیان کرد: همچنین از ظرفیت شهر جدید گلمان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن استفاده شده است.

وی در خصوص ایجاد خدمات روبنایی شهر جدید گلمان اظهارکرد: هم‌اکنون ۲ مدرسه ۱۰ و ۱۲ کلاسه، درمانگاه، یک باب مسجد، مجموعه ورزشی، مرکز تجاری و ۴ پارک در این شهر ایجاد شده و مشغول ارائه خدمات است.

۱۶ تیر سال ١٣٩٩ با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و شهردار ارومیه جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری در تهران برگزار و پیگیری‌های چندین ساله به ویژه پیگیری های یکسال اخیر، شهرک منفصل گلمان به شهر جدید گلمان تبدیل شد.

شهر گلمان در ۱۰ کیلومتری شرق ارومیه و در مسیر جاده گلمانخانه قرار داشته و طرح مسکن مهر در آن اجرایی شده بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=376227

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.