تاریخ : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰
2
به مناسبت روز 12 فروردین؛

۱۲ فروردین؛ آری به جمهوری اسلامی ایران

  • کد خبر : 374091
  • 12 فروردین 1400 - 14:47
۱۲ فروردین؛ آری به جمهوری اسلامی ایران
دوازدهمین روز از فروردین ۱۳۵۸ بیش از ۹۸ درصد مردم ایران با تفکر و اندیشه‌های متنوع،مختلف و گاه متضاد در قالب برگزاری همه پرسی سراسری،آری قاطعی به جمهوری اسلامی گفتند.

به گزارش اروم نیوز، دوازدهم فروردین سال ۱۳۵۸، روز جمهوری اسلامی ایران، بی‌گمان یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین روز‌های تاریخ اسلام و ایران است، چرا که انقلاب اسلامی که با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و مجاهدت‌های مردم شریف ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و به عمر طاغوت و استبداد و استکبار خاتمه داد، مردم مسلمان ایران با حضور آگاهانه و متعهدانه در اولین انتخابات آزاد تاریخ خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اداره کشور برگزیده و نظام حقوقی کشور ایران را بر دین مبین اسلام بنا نهادند، امری که در جهان معاصر همتا ندارد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که حاصل مجاهدت‌های حضرت امام خمینی (ره)، تلاش‌های مردم و ثمره خون گرانبهای شهدا و برآمده از هدایت‌های پیامبران و ائمه بزرگوار است تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی در جهان معاصر شده است تا نشان دهد که اسلام کامل‌ترین دینی است که می‌تواند ضامن سعادت دنیوی و اخروی بشریت سرگشته امروز باشد.

۱۲ فروردین ۱۳۵۸ یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است که در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از ۲۵۰۰ سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.

پس از آنکه قرن ها تئوری جدایی دین از سیاست و نظامهای حکومتی لائیک بر دنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد، در ۱۲ فرودین سال ۵۸ نظامی متولد شد که این نظریه‌ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه‌های دینی به منصه ظهور و عمل رساند.

۱۲ فروردین، ظهور حکومت الله

نیما سعیدی اقدم؛ کارشناس ارشد علوم سیاسی گفت: دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران و روز حکومت الله است از بزرگترین اعیاد مذهبی ماست و روزی که با رأی و نظر مردم ساختار سیاسی اجتماعی ایران بر مبنای آرای اکثریت قریب به اتفاق ۹۸ دو دهم درصدآرای ملت مسلمان ایران تثبیت شد.

سعید اقدم تصریح کرد: همه پرسی ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ با رای ۹۸٫۲ درصدی مردم به جمهوری اسلامی، انقلابی عظیم در جهان آفرید و برخی تحلیل‌گران وابسته به بلوک شرق و غرب، تنها بعد سلبی انقلاب اسلامی را در سرنگونی رژیم پهلوی پذیرفته بودند و تصور می کردند که ماهیت انقلاب اسلامی فقط در سرنگونی رژیم پهلوی است.

وی ادامه داد: مردم ایران تنها برای سرنگونی رژیم پهلوی متحد نشده بودند، در حالی که بعد از سرنگونی رژیم طاغوتی خاندان پهلوی ، ایرانیان به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مسئله تشکیل نظام اسلامی را با مدل جمهوری اسلامی دنبال کردند و در حقیقت ضمن رد عملی رژیم سابق، رای به تشکیل نظام جدید با عنوان جمهوری اسلامی دادند و این بعد ایجابی انقلاب اسلامی برای برخی تحلیل‌گران جبهه های غربی و شرق آن زمان غافلگیر کننده بود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: یوم‌الله ۱۲ فروردین تجلّی واقعی خواست ملّت بزرگ ایران اسلامی در تحقق غیرت و عزت اسلامی و تعیین سرنوشت کشور بدست توانمند مردم مؤمن و انقلابی بود.

سعیدی اقدم خاطرنشان کرد: یوم‌الله ۱۲ فروردین؛ تحقق شعار “ما می‌توانیم” در تمامی عرصه‌های ملی و بین‌المللی و سرآغاز تولید بومی علم، خلاقیت، فکر و اندیشۀ نوین و پویا منطبق بر آموزه‌های اسلامی و قطع دست اجانب از سرمایه ، منابع و منافع ملی کشور هست .

وی تاکید کرد: ملت شجاع، مقتدر و غیور ایران اسلامی با حفظ وحدت حول محور ولایت در امتحانات بزرگ، آگاهی، بصیرت، ایستادگی و عزم ملی خود را در تحقق شعار بنیادی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و عزت و اقتدار و عدالت » اثبات کرد و با سربلندی و سرافرازی از کوران حوادث سال ها را پشت سر گذاشت تا نشان دهد همچنان در مسیر تحکیم حکومت الله ثابت‌قدم است.

وی بیان کرد: حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز ملت ایران در راستای به تحقق رساندن آرمان های انقلاب اسلامی و اهداف عالی سال جهاد اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کار و سرمایه و کالای ایرانی و خلق حماسه‌های بی نظیر در مراحل مختلف کشور فصل نوین و بستر تازه‌ای از افتخار و تجارب برجسته و مفید برای حرکت و کار و تلاش مضاعف در طول تاریخ بی نظیر بود
وی اظهار داشت: “یوم‌الله ۱۲ فروردین” ؛ روز وحدت ملی ایرانیان، روز تثبیت انقلاب اسلامی، روز قرار گرفتن در مسیر حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی به مستضعفان جهان و روز برابری آحاد ملت ایران و بهره‌مندی این ملت از امکانات یکسان و برابر است

کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: “یوم‌الله ۱۲ فروردین” ؛ ثبت برگ زرینی دیگر بر تارک درخشان و تابناک مجاهدت‌های استقلال‌طلبانه و آزادیخواهانه‌ تاریخ بشری است که در تاریخ معاصر، بی‌نظیر است

سعیدی اقدم گفت: نفوذ جمهوری اسلامی، معنوی است و هر جا آزادی‌خواهی و عدالتخواهی قیام می‌کند، مدعیان آزادی و عدالتخواهی جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند. در منزلت این روز همین بس که دشمنان آزادی، عدالت و حقیقت همواره در حال توطئه‌چینی علیه جمهوری اسلامی بوده که در آن زمان با همدلی و همزبانی و آرای حداکثری ملت بزرگ ایران مهیا شد و به پیروزی رسید.

سعیدی اقدم یادآور شد: عظمت روز جمهوری اسلامی ایران بسیار بالاست و غربی‌ها همواره برای سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند اما وحدت، همدلی و همزبانی مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمامی برنامه ها و توطئه‌های این دشمنان قسم خورده را خنثی می کند.

وی در پایان گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی بستر رشد، شکوفایی و محرومیت‌زدایی در ۲۲ بهمن ۵۷ به وجود آمد. انقلاب اسلامی که با پیروزی خود نظام دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی را سرنگون کرد و طاغوت‌زدایی را انجام داد، با حضور پرشور مردم اقتدار کشور را به رخ جهانیان کشید.

اطاعت از فرمان رهبری وظیفه شرعی است

میرکاوه موسوی قهرمان ملی پوش پرتاب چکش کشور اظهار داشت: امنیت، یکی از دستاورد های مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم؛ امروز شاهد این هستیم که در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه بسیاری از کشور ها در برقرار امنیت مشکل دارند.

موسوی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز بحث معیشت مردم است که باید مسئولان نگاهی مضاعف به این حوزه را داشته باشند؛ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نباید پدر و مادر در قبال فرزندانشان شرمنده باشند.

قهرمان ملی پوش پرتاب چکش کشور تاکید کرد: مسئولان به خودشان بیایند؛ آن مردمی که در سال ۵۸ بیش از ۹۸٫۲ درصد به نظام جمهوری اسلامی ایران رای داده اند نباید امروز در حوزه تامین معیشت و رفاه، ناراحت باشند.

وی با اشاره به کشور های که ادعا دارند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نظام غیرمردمی است، اظهارداشت: حال این کشور ها اول به خودشان نگاه کنند که آیا نظام آنها، نظام مردم سالاری است یا نه! امروز کشور های غربی از جمله آمریکا و انگلیس که ادعای مردم سالاری دارند ولی در واقعیت ذره ای از مردم سالاری در بطن این کشور ها دیده نمی شود.

میره کاوه موسوی در پاسخ به سوال؛ برخی رسانه های معاند و غربی این ادعا را می کنند که مردم از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دلسرد شده اند؟ گفت: اول باید نگاه کرد که این رسانه ها به کجا ها وابسته هستند؛ رسانه های که خود را نوکر ارباب های خود میدانند و به خاطر منافع شخصی درست به هرکاری می زنند، لذا مردم نباید به اکاذیب این رسانه ها توجه کنند؛ حضور پرشور مردم در راهپیمایی های ۲۲ بهمن فکر کنم جوابی خوبی بر ادعای این رسانه های معاند باشد.

میرکاوه موسوی قهرمان ملی پوش پرتاب چکش کشور تصریح کرد: امروز بر تمامی ما ها لازم از فرمایشات مقام معظم رهبری اطلاعت کنیم تا اداره کشور به دست افراد اصلح و کارآمد سپرده شود.

لازم به ذکر است که میرکاوه موسوی از ورزشکاران ارومیه ای تنها ورزشکاری است که ۲ بار در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حضور داشته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=374091

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.