تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
امام جمعه خوی:

آگاه سازی مردم و تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری از رسالت‌های خبرنگاران است

  • کد خبر : 373297
  • 28 اسفند 1399 - 8:16
آگاه سازی مردم و تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری از رسالت‌های خبرنگاران است
حجت‌الاسلامسید رضی گفت: آگاه سازی مردم، تنظیم درست خبر، در اولویت قراردادن نیازهای مردم و تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری از رسالت‌های شما خبرنگاران است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از آذرباخیش ،  حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: اگر می‌خواهید رسالت خود را ه بدرستی انجام دهید بدون توجه به اختلاف دیدگاه‌هایی که دارید باید هماهنگ باشید و در مسائل صنفی متحد عمل نمایید.

وی اضافه کرد: مسائل و نقد خود بر عملکرد مسوولان را طوری انعکاس دهید که از آنها برداشت جناحی و سیاسی نشود و در مردم و مسوولان تاثیر بگذارد.

امام جمعه خوی، گفت: تحلیل درست قانون اساسی برای مردم عادی و تشریح علمی و اصولی بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری می‌تواند هم برای مسوولان در حل مشکلات مردم و حرکت در راستای اهداف انقلاب اسلامی و هم برای مردم در راستای آگاهی از حق و حقوق خود و پیگیری مطالبات‌شان از مسوولان بسیار مفید واقع گردد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به زودی برگزار خواهد شد و شما از هم اکنون مردم را نسبت به وظایف ریاست جمهور و شوراها آگاه نمایید تا آنها رای خود را آگاهانه به صندوق بریزند.

حج الاسلام شکوری نقد و بررسی عملکرد مسوولان و پیگیری مطالبات مردم را از دیگر رسالت‌ها و وظایف خبرنگاران برشمرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری بیشترین نقد را به عملکرد مسوولان می‌کنند و شما هم با پیروی از ایشان عملکرد مسوولان شهرستان را مورد نقد و بررسی درست، فنی و اصولی و بدون حب و بغض‌های سیاسی انجام دهید.

وی تاکید کرد: عملکردهای درست را انعکاس دهید و ضعف و کاستی‌ها را بیان نمایید و برای رفع کاستی‌ها مطالبه گر و پیگیر باشید و زبان گویای مردم شوید.

وی گفت: وزیر وقت بهداشت و درمان قول داده بود که برای تکمیل بیمارستان آیت اله خویی مبلغ ۷۰ میلیارد تومان اختصاص دهد که این موضوع عملی نشد، بسیار پیگیری کردیم و مطالبه نمودیم تا سرانجام این مبلغ تخصیص یافت اگر پیگیری نمی کردیم، شاید بیمارستان آیت اله خویی هنوز تکمیل و به بهره برداری نمی رسید.

شکوری در این نشست به مساله کمبود آب در این شهرستان هم اشاره کرد و افزود: انعکاس مشکلات مردم بخصوص در حوزه آب صنعتی و کشاورزی و آشامیدنی را پیگیری نمایید، من بارها و بارها در این سال‌ها تذکر داده‌ام که خوی معروف به شهر بدون سد شده است و در آینده با بحران آب مواجه خواهیم شد اما تاکنون اقدام موثری نشده است، همچنین تعریض جاده قطور را پیگیری نمایید که گلوگاه اقتصادی این شهرستان است.

امام جمعه خوی با تاکید بر اینکه نباید از پیگیری مطالبات مردم به خصوص در مورد توسعه شهرستان و رفع فاصله طبقاتی و ایجاد اشتغال و کمک به نیازمندان عقب نشینی کنید، گفت: ممکن است با پیگیری مطالبات مردم مورد هجمه و تهمت قرار بگیرید و یا با همکاری گسترده مردم و مسوولان مواجه نشوید اما نباید خسته شوید و امید است با همدلی و همکاری هم بر مشکلات غلبه کنیم و اصول انقلاب و فرامین رهبر معظم را در رابطه با عدالت اجتماعی در شهرمان برقرار و در مسیر توسعه و آبادانی شهر و ارتقای فرهنگ والا و اسلامی مردم همه با هم و در کنار هم حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=373297

ثبت دیدگاه