تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
در راستای ثبت سوابق؛

روستاییان برای انتقال سوابق بیمه‌ای به بیمه اجتماعی اقدام کنند

  • کد خبر : 372959
  • 23 اسفند 1399 - 12:00
روستاییان برای انتقال سوابق بیمه‌ای به بیمه اجتماعی اقدام کنند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: روستاییانی که دارای سوابق بیمه‌ای در صندوق های مختلف هستند، می‌توانند سوابق خود را به این صندوق منتقل کنند.

به گزارش اروم نیوز، یونس معزز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ١١٧ هزار خانوار روستایی آذربایجان‌غربی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان هستند.

وی ادامه داد: حق بیمه روستاییان استان بین سه میلیون و ٩٠٠ هزار تا ١١ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شد که متقاضیان می‌توانند با پرداخت آن از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: روستاییانی که توانایی پرداخت این حق بیمه را ندارند می‌توانند حق بیمه خود را به صورت اقساطی در ۲ قسط به‌صورت اقساط ۶ و سه ماهه پرداخت کنند.

معزز بیان کرد: ۱۰١ کارگزاری فعال بیمه‌ای در سطح استان فعال است و هر فرد می‌تواند با مراجعه به این دفاتر با پرداخت مبلغ موردنظر خود را بیمه کند.

وی اظهار داشت: روستاییان مشمول این بیمه ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و در سن بعد از ۶۵ سالگی، بازنشسته شده و هر ماه مستمری می‌گیرند.

وی بیان کرد: مشاغل ۲۰ گانه بخش‌های مختلف کشاورزی با تایید اداره کل جهاد کشاورزی یا نظام صنفی کشاورزی محل سکونت به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان درمی‌آیند.

انتهای پیام /

بیشتر بخوانید..
دولت نگاه ویژه به توسعه بخش گردشگری و میراث فرهنگی دارد
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=372959

ثبت دیدگاه