تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میاندوآب خبر داد:

اجرای طرح “ترسیب کربن” در ۹ روستای میاندوآب‌

  • کد خبر : 372631
  • 18 اسفند 1399 - 8:31
اجرای طرح “ترسیب کربن” در ۹ روستای میاندوآب‌
باقری‌ گفت: طرح "ترسیب کربن" در ۹ روستای این شهرستان که در حوضه دریاچه ارومیه قرار دارند، با هدف کمک به توسعه و اقتصاد منطقه در حال اجراست.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، صمد باقری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح “ترسیب کربن” (ذخیره کربن موجود در هوا در خاک و گیاهان) در سه روستای “آغداش”، “منصورآباد” و “قپچاق” بخش مرحمت آباد میاندوآب با تشکیل تعاونی و برگزاری دوره‌های آموزشی براساس نیازسنجی‌های انجام گرفته، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در این سه روستا در قالب ۲۵ گروه با ۱۹۷ نفر عضو و ۴۸۰ میلیون ریال سرمایه گذاری اجرا شده است، افزود: تیرماه امسال نیز این طرح در ۶ روستای بخش مرکزی شامل “قلعه بزرگ”، “حیران”، “قزقلعه”، “کورآباد”، “بفروان” و “تپه‌رش” به مرحله اجرا درآمده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میاندوآب با بیان اینکه در طرح “ترسیب کربن” از تسهیل‌گران آقا و خانم در این طرح استفاده می‌شود، گفت: طرح فوق پروژه‌ای جامع جهت توسعه پایدار روستاهاست که شناسایی نیازهای آموزشی و حرفه‌ای و شناسایی افراد برای شرکت در دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف انجام می‌گیرد.

باقری تصریح کرد: هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه برای برگزاری دوره‌های آموزشی در روستاهای هدف با توجه به نیازهای آموزشی هر روستا مانند سازمان فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، بخش خصوصی و امور بانوان فرمانداری شهرستان برای هر روستا انجام گرفته و طبق لیست نیازهای آموزشی برنامه آموزشی مدون می‌شود.

وی با بیان اینکه مراحل اجرایی این طرح در میاندوآب از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است، افزود: این طرح با مطالعات اولیه به روش PRA (ارزیابی مشارکتی روستایی) و با تشکیل گروه توسعه موقت که متشکل از زنان و مردان این روستاها بودند فعالیت خود را آغاز کرد.

بیشتر بخوانید..
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

وی گفت: در این پروژه از شیوه‌های گردآوری اطلاعات به شیوه مشارکتی استفاده شده و تمامی اطلاعات در زمینه‌های طبیعی، انسانی، اجتماعی، زیرساختی و اقتصادی با حضور خود مردم گردآوری شده‌است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=372631

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه