تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
گزارش؛

خطبه های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان غربی

  • کد خبر : 370979
  • 17 بهمن 1399 - 14:25
خطبه های نمازجمعه شهرستان‌های آذربایجان غربی
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز،  آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

انقلاب اسلامی ایران به ملت‌های مسلمان جهان هویت بخشید

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: انقلاب اسلامی ایران معجزه کرد و به ملت‌های مسلمان قدرت و هویت بخشید و موجب تحلیل قدرت‌های شرق و غرب شد.حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: به خاطر همین قدرت انقلاب اسلامی ایران، دشمنان از آن نفرت دارند.

وی ادامه داد: باید با تدابیر اعلام شده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنیم و اقتدار خود را به نمایش بگذاریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه حجاب موجب پیشرف بانوان می‌شود، اظهار داشت: بانوان در خانواده محور هستند و خانواده مقدس ترین و پر برکت ترین مبنا و نهاد است که انسان تربیت می‌کند.

وی بیان کرد: تشکیل خانواده از نشانه‌های لطف و عظمت خداوند متعال است و مقام زن در آن به عنوان محور خانواده است.

وی ادامه داد: خانواده در غرب رو به افول است و فرزندآوری امروز طبق سخنان رهبری یک وظیفه مهم بوده و ارزش زنان خانه دار از همه والاتر است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به آداب‌ و سیره زندگی اسلامی گفت: خداوند بزرگترین نعماتش مساله بیان و صحبت کردن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: یکی از چیزهای بسیار مهم حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن است که با گسترش فضای مجازی ادب اسلامی دارد کمرنگ می‌شود و بایستی این موضوع از جامعه جمع شود.

وی اظهار داشت: اگر کسی سو استفاده‌ از بیت المال کند مساله اول وظیفه افرادیست که باید بررسی کنند ولی این روزها افرادی وارد فضای مجازی شدند و با این جمله آبروی مردم و مسوولان را می‌برند.

وی افزود: بهتان و تهمت نباید در فضای مجازی و رسانه وجود داشته باشد و هرکسی به مومنان بهتان بگوید باید در روز قیامت پاسخگو باشد.

دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل امروزی تبیین شود/ انقلاب اسلامی به مردم ایران عزت و اقتدار داد

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب اظهار کرد: امام راحل(ره) با اتکال به خداوند متعال در مقابل طاغوت و دنیا ایستاد.

امام جمعه میاندوآب افزود: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی، در همه موضوعات تبیین و تشریح شود تا جوانان و نسل امروزی با دستاوردها آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی، پزشکان هندوستانی در بیمارستان های ما طبابت می کردند، گفت: امروز برکت انقلاب اسلامی در سایر کشورها نیز پزشکان ایرانی به تخصص های مختلف به طبابت مشغول هستند و در زمینه شاخص های سلامت و امید به زندگی ارتقا یافته ایم.

حسن زاده با بیان اینکه ایران اسلامی الگوی بارز برای حفظ کرامت و جایگاه بانوان است، تصریح کرد: امروز بانوان در عرصه های مختلف به نقش آفرینی می پردازند و آن را در اخبار و گزارشات شاهد هستیم.

امام جمعه میاندوآب به پیشرفت های علمی اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب درصد پیشرفت های علمی به صدم درصد ها می رسید و در رتبه های پایین بود ولی امروز سرعت رشد علمی ایران اسلامی بر اساس آمارهای جهانی در دنیا رتبه نخست است.

وی به دستاوردهای سیاسی نیز اشاره کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی مردم در سرنوشت خود نقش داشته و تمام مسئولان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.

حسن زاده با بیان اینکه امروز دشمنان با امپراطوری رسانه ای جای حق و باطل را عوض می کنند، تصریح کرد: دشمنان با امپراطوری رسانه ای عربستان و آمریکای ضد حقوق بشر را مدافع حقوق بشر و ایران اسلامی را که نماد بارز حقوق بشر است، ضدحقوق بشر می نامند.

امام جمعه میاندوآب افزود: ایران اسلامی امروز به ابرقدرت تبدیل شده است به گونه ای که نخستین صحبت سران دنیا در مورد ایران و قدرت ایران است.

وی به پیشرفت های عمرانی در کشور اشاره و اظهار کرد: در بحث عمرانی و توسعه خدمات و دسترسی مردم به خدمات مانند ریلی، گاز و برق و مخابرات و آب ….، امروز ایران اسلامی قدم هایی برداشته که بی سابقه بوده است و علاوه بر مناطق شهری، روستاها نیز در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته اند.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: همه باید حول محور ولایت جمع شده و به جای اختلاف، دستاوردها را بیان و آنها را تبیین کرد.

حسن زاده افزود: ایران اسلامی امروز در دنیا در زمینه های مختلف پزشکی، علمی و تحقیقاتی در رتبه های نخست یا جزو چند کشور انگشت شمار در دنیا هستیم.

وی با بیان اینکه مقاومت و اقتدار هزینه دارد، تصریح کرد: به حول قوه الهی با ولایت‌مداری در مقابل دشمنان ایستادگی می کنیم تا بر بیکاری و مشکلات اقتصادی و…. غلبه کنیم.

حسن زاده با تاکید بر اینکه باید از دوقطبی و دو دستگی خودداری کرد، گفت: ان شالله با معنویت و اتحاد به سرمنزل مقصود برسد.

دستاوردهای انقلاب در جامعه تبیین شود

امام جمعه پلدشت با اشاره به اینکه باید دستاوردهای انقلاب طی چندین دهه تبیین شود، اظهار داشت: ملت ایران در دوره انقلاب غبار را از چهره مردم زدوده و به انقلاب مد نظر قرآن برگشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین وحید طالبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، بیان کرد: دشمنان امروز تلاش می کنند تا دستاوردها انقلاب به فراموشی سپرده شود ولی به لطف خداوند همیشه شکست می خورند.

وی ادامه داد: استقلال کشور، اقتدار نظامی و حجاب فاطمی گوشه‌ای از ویژگی های انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در تلاش برای کم رنگ کردن اقتدار مردمی را دارند، گفت: باید با بصیرت افزایی و بینشی آگاه اقتدار خود را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=370979

ثبت دیدگاه