تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
13
محقق امور زنان و مباحث جامعه شناسی؛

ایجاد خودباوری در بانوان دستاورد انقلاب برای جامعه بود

  • کد خبر : 370720
  • 15 بهمن 1399 - 10:49
ایجاد خودباوری در بانوان دستاورد انقلاب برای جامعه بود
نامور با اشاره به اینکه ایجاد خودباوری در بانوان مهمترین دستاورد انقلاب است، گفت: حس آزادگی و دینداری و آن حسی که حضرت امام در زنان ایجاد کرد همان حس استقلال و خودباوری وبازگشت به وجوه واقعی خودشان، باعث شد زنان ما در مسیر به ثمر نشستن انقلاب همراه و پا به پای مردان در میدان عمل کنند.

جعفر نامور در گفت و گو با اروم نیوز، بیان کرد: زنان، نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و وظایفی چه در حوزه خانواده و چه در حوزه اجتماع دارند که بی بدیل هست،در بحث انقلاب اسلامی نیز حضور زنان به عنوان پایگاه و تکیه گایه برای مردان بی نظیر بوده است.

وی ادامه داد: زنان ما در دوره انقلاب وارد مباحثی شدند که تجربه کافی را در آن مسائل نداشتند، اما حس آزادگی و دینداری و آن حسی که حضرت امام در زنان ایجاد کرد همان حس استقلال و خودباوری و بازگشت به وجوه واقعی خودشان، باعث شد زنان ما در مسیر به ثمر نشستن انقلاب همراه و پا به پای مردان در میدان عمل کنند.
محقق امور زنان بیان کرد: هرحرکت اجتماعی در هر رده ای، زمینه را برای بروز افکار و دگرگونی فراهم می کند و این دگرگونی و تحول به واسطه آحاد آن جامعه رقم می خورد، در دوره انقلاب این دگرگونی در زنان ما زیاد شد،اما به این صورت ایجاد شد که بازگشت به باورها و فطرت انسانی آنان، خانم های ما را به درجه ای رساند که می توانند با خودباوری و استقلال به جایگاه های مختلف فردی و اجتماعی دست پیدا کنند.
نامور درصد بالای قبولی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی را نمونه عینی ظهور خودباوری در بانوان ایرانی دانست و اظهار کرد: من به این اعتقاد دارم که در بحث مدیریتی می توانیم بیشتر از این ها از ظرفیت و پتانسیل بانوان کشور استفاده کنیم. در بحث خانواده، خانواده هایی داریم،که شهدایی را تربیت و تقدیم انقلاب کردند، که این شهدا جز زیباترین جواهر انسانی هستند که بر تارک دنیا می درخشند.
وی اظهار داشت: این ها همگی نتیجه عملکرد زنان انقلابی ماست، زنانی که متاثر از آموزها و آرمان های انقلاب اسلامی بودند.
وی تصریح کرد: دِین انقلاب به جامعه و زنان و دِین زنان به انقلاب و جامعه یک جاده دو سویه و دو طرفه هست،ما انقلابمان را انجام دادیم اما بحث انقلاب فرهنگی و بحث ارتقا انسان ها در سیستم علوم انسانی یک بحث نسبی هست و سنجش این بحث تحت تاثیر متغیرهای مختلفی هست.
محقق امور زنان در ادامه افزود: انقلاب آن کاری که می توانسته در جهت ارتقا خودباوری خانم ها چه در بحث تصویب قوانین در حوزه حقوق زنان، چه در بحث قوام خانواده ها و چه در بحث مطرح شدن بانوان ما در لایه های علمی، مدیریتی و اجتماعی، در حدتوان انجام داده اما کافی نیست.
نامور دلیل کافی نبودن اقدامات در حوزه زنان را، مسائلی هم چون جنگ تحمیلی و تحریم ها دانست که به عنوان پاشنه آشیل اقدامات در همه ابعاد به خصوص حوزه حقوق زنان، تاثیرگذار بوده و افزود: این کافی نبودن را نمی توان به حساب ضعف گذاشت چون بحث خواستگاها و مطالبات خانم ها با دهه اول انقلاب فرق کرده این تغییرات نیازمند این هست که دستگاه های متولی باهم دیگر کار کنند.
انتهای پیام /

بیشتر بخوانید..
روز قدس روز لبیک به فریاد مظلومیت است
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=370720

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.