تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰
در یک گفت و گوی تفصیلی عنوان شد؛

بسیجی بوکانی پیشگام در اختراع و اشتغال‌زایی

  • کد خبر : 368933
  • 17 دی 1399 - 13:47
بسیجی بوکانی پیشگام در اختراع و اشتغال‌زایی
جوان مخترع بسیجی بوکانی با دستان خالی و بدون حمایت بخش دولتی پیشگام در اختراع و اشتغال زایی در سطح شهرستان بوده و تا کنون با ثبت ۶ اختراع و کارافرینی برای ۱۳ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم همت بسیج وار خود را به نحوه احسن به عرصه ظهور رسانده است.

به گزارش اروم نیوز، به نقل از کانی پرس؛ بی تردید یکی از مهم ترین خصوصیات که می‌توان در بسیجیان طی ۴۰ سال گذشته دید؛ نا امیدنشدن در اوج سختی ها و تحریم ها چه در دوران ۸ ساله دفاع مقدس و چه بعد از آن است.

اندیشه بسیجی یعنی گام نهادن در راه های سخت برای موفقیت و  سربلندی انقلاب اسلامی، و این تفکر را در دهه اول انقلاب لباس خاکی های پشت خاک ریزهای شلمچه و هویزه به سرانجام رساندند و در دهه های بعد جوانان نخبه در دانشگاه ها ادامه دادند.

بی شک بسط یک ایده اولیه و رساندن آن به بازار، نیازمند سال‌ها سخت‌کوشی و پشتکار است که به موازات آن، ناامید نشدن از ناکامی‌های مقطعی و ایمان راسخ به موفقیت را هم لازم دارد که این مهم را تفکر  و عمل بسیج گونه می تواند به آسانی به سرانجام برساند.

تحقیق و اندیشه و رساندن آنان به عمل برای ذستیابی به اقتدار، جمهوری اسلامی ایران و رفع مشکلات و کمبودهای به وجود آمده به علت تحریم های ظالمانه جزو مهم‌ترین وظایف مخترعان و نخبگان بسیجی است که این مساله مهم را جوان بوکانی ” لقمان علی محمدیان ” با خود یدک می کشد.

محمدیان که متولد سال ۱۳۷۶ در بوکان، توانسته با به عمل رساندن ایده‌های خود ۶ اختراع در حوزه کشاورزی به ثبت برساند که همین مهم وی را در زمره جوان ترین مخترعان کشور قرار داده است که  این تلاش ها و به نتیجه رساندن آنان ما را برآن داشت تا پای صحبت این جئان بسیجی بنشینیم و متن کامل گفتگو به شرح ذیل است:

خود را بیشتر برای خوانندگان ما معرفی کنید؟

بنده لقمان علی محمدیان متولد ۱۳۷۶ از شهرستان بوکان و دانشجوی فوق لیسانس رشته ی مکانیزاسیون کشاورزی خوشه مدیریت و تحلیل سامانه ها هستم.
چرا رشته کشاورزی و ان هم در حوزه مکانیزاسیون را انتخاب کردید؟

همان طور که شما و همه خوانندگان مطلع هستند شهر بوکان به عنوان انبار غله کشور با محصولات متنوع کشاورزی معروف است و همین مهم مشوقی بود برای بنده که تحصیلات اکادمیک خود را در زمینه ی، مکانیزاسیون یا ادوات کشاورزی می باشد که تولیدات نیز ادوات کشاورزی ادامه و به پایان برسانم.

کمی در مورد اختراعات خود صحبت کنید؟

بنده سعی کردم بر اساس کمبودهای موجود در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی شهر بوکان که دارای تنوع گسترده محصولات کشاورزی تحقیق و ایده پردازی خود را به سرانجام برسانم که در این زمینه موفق به ۶ اختراع (دستگاه برداشت نخود، دستگاه برداشت انگور، دستگاه برداشت و گونی بندی سیب زمینی،تانکر آبیاری هوشمند و کودپاش دامی، رایزر و شیرخودکار نشکن تمام هیدرولیک) شدم.

بیشتر بخوانید..
جشنواره آدم برفی در پلدشت

آیا عناوینی در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بدست آورده‌اید؟

بله بنده مقام اول جشنواره روشا استانی آذربایجان غربی، پرزنت برتر کارآفرینی چهاردهمین جشنواره شیخ بهایی، دانشجوی افتخاری یازدهمین جشنواره حرکت، دبیر فرهنگی برتر دانشگاه رازی کرمانشاه، ایده برتر جشنواره اینوکاپ دانشگاه، پژوهشگر برتر دانشکده، واحد فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه و مقاله isi و…را در کارنامه خود دارم .

از چه تاریخی به عضویت بسیج در آمده‌اید؟

از سال ۸۵ در بسیج دانش آموزی عضو عادی بودم، تا آنکه از ۹۳ فعالیت جدی خود را در پایگاه های بسیج ادامه دادم و اکنون با افتخار در حال انجام وظیفه به عنوان یک بسیجی برای سربلندی انقلاب و کاهش کمبود ها در حوزه تحصیلی خود و زیست بوم شهرستان محل سکونتم هستم.

تفکر بسیجی چه نقشی در کار شما داشته است؟

تفکر بسیجی روحیه ای توصیف ناپذیر است که مکمل روح کمال گرای انسان است، هر بسیجی مخلصی که یاد واره ی شهدای اسلام و انقلاب را مطالعه کند، بی گمان عظمی خستگی ناپذیر خواهد یافت .

در حال حاضر کجا مشغول هستید؟ چند نفر نیرو انسانی زیر نظر شما کار میکنند؟

درحال حاضر بنده مشغول به فعالیت در موسسه ثبت اختراع مخترع شو هستم که ثبت برند شده است و با عنوان شرکت ایده پردازان نیکو مشغول به فعالیت می باشد و ۸نفر اعم از طراح، ادعانامه نویس، وکیل و توصیف نامه نویس و کارشناسان ITتشکیل شده است

تا کنون از حمایت های دولتی بهره مند شده اید؟

حمایت دولتی خیر و متاسفانه به درهای زیادی رجوع کرده ام اما تنها دری که به روی من باز شد از طرف سپاه بود و با حمایت های عالی منجر به افزایش قدرت و انگیزه ی بنده در ادامه روند کار و رسیدن به اینجا و همواره پیشرفت بیشتر شد.

چه انتظاری از مسئولین دارید؟

بی تردید شهر بوکان جوانان نخبه فراوانی را در خود جای داده و هم اکنون مهم ترین داشگاه های کشور پذیرای نخبگان این شهر هستند که این مهم وظیفه مدیران و مسئولان را در قبال این قشر چند برابر می کند.

شاید مهمترین و اساسی ترین خواسته نخبگان علمی بوکان احداث شهرک دانش بنیان در این شهر باشد و دومین خواسته نیز کارآفرینان و نخبگان بیشتر در کمیته های اشتغال شهرستان دخالت داشته باشندو همچنین لازم است بخش حمایت از جوانان تسهیل گردد (روند ضمانت و بازپرداخت وام ها ) و سپاه نیز می تواند با تاسیس خانه نخبگان، نقش ویژه خود در حمایت از نخبگان و کارآفرینان را  پررنگ تر کند

بیشتر بخوانید..
۸ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در ماکو کشف شد

انتظار بنده حمایت از جوانان توانا است که نمونه ی این جوانان کم نیست و بنده اگر شامل لطف و عذت خدمت در پناه نیروی خدایی شوم بسیار راغب فعالیت در سازمان تحقیقات علمی پژوهشی سپاه هستم.

اقتصاد ایران با تحریم سنگین و بی سابقه ای مواجه است؛ به نظر شما بخش تولید وصنعت چگونه می تواند بااین تحریم ها مقابله کند؟

بزرگترین مشکل در تولید عدم وجود صنایع تبدیلی برای تبدیل ذخایر ملی به مواد و مصالح اولیه ی تولید و همچنین نوسان قیمتی شدید که منجر به عدم رغبت تولید کننده به تولید به دلیل عدم ارزیابی قیمت نهایی محصول و متقاعد سازی و اطمینان به خریدار در پی اتکای اصلی به نفت می باشد که اگر این اتکا به بخش کشاورزی و صنعت می بود قطعا بااین مشکلات مواجه نمیشدیم

آیا اکنون اختراع و ایده جدیدی در دستور کار ندارید؟
جدیدترین طرح بنده دررابطه با تولید گاز مایع از آب و بنزین به وسیله ی الکتریسیته می باشد به صورت یک دستگاه خانگی با هزینه ی بسیار کم

به نظر شما هم اکنون بزرگترین مشکل بخش تولید کشور چیست؟سرمایه گذاری در بخش تولید و صنعت به ویژه صنایع تبدیلی میتواند نقشی تعین کننده در بی اثر سازی تحریم ها و اتکای کامل به استقلال داخلی و قدرت تولید ملی در پناه خط مشی مقام معظم رهبری خواهد بود .

برای چند نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل داشته اید؟
بی تردید کارافرینی در شرایط فعلی کشور بسیار سخت ولی یکی ازکارهای بسیار خیر و پسندیده است که جدای از ایجاد اشتغال می تواند از ناهنجاری های اجتماعی نیزکم کند.

بنده هم اکنون برای ۱۳ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کردم، که امید است بتوانیم با حمایت های انجام گرفته در اینده توسط مدیران شهرستانی این تعداد را به بالای ۳۰ نفر برسانیم.

چه مشکلاتی مانع پیشبرد اهداف شماست؟

کمبود منابع مالی و کمبود مواد اولیه در جهت ساخت محصولات منجر به کند شدن ما در پیشرفت روند کار است اما ما هیچگاه برای سر بلندی این کشور نا امید نمی شویم و با تمام مشکلات موجود گام های موفقیت و پیشرفت را با صلابت بر می داریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=368933

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.