تاریخ : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
12
به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛

سردار سلیمانی اسطوره‌ای جهانی

  • کد خبر : 368373
  • 13 دی 1399 - 9:06
سردار سلیمانی اسطوره‌ای جهانی
اسطوره یعنی کسی که مردم را وادار به عکس‌العمل کند و در این بین سردار سلیمانی با شهادت خود تمام مردم دنیا را به موضع‌گیری واداشته است و این امر موجب شده سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به یک اسطوره جهانی تبدیل شود.

به گزارش اروم نیوز، سردار سلیمانی شخصیتی فراتر از یک ملت و تفکری بالاتر از یک سرزمین است و یاد و خاطره او در ذهن پیر و جوان و کودک، زن و مرد، شیعه و سنی، مسلمان و مسیحی و تمام آحاد جامعه زنده است.

سردار سلیمانی برای ضد استکبار و کسانی که نفوذ کشورهای دیگر را بر منطقه نمی‌پذیرند، اسطوره مثبت بوده و برای افرادی که شیفته غرب هستند و سبک زندگی غربی دارند اسطوره منفی است.

سلیمانی ‌چهره خبیث استکبار را آشکار کرد و دشمنان با به شهادت رساندن سردار دلها اوج ترس و وحشت و ضعف خود را به دنیا نشان دادند و این از ابهت و عظمت سردا شهید سلیمانی و قدرت انقلاب اسلامی ایران بوده که لرزه بر تن دشمن انداخته است.

سردار در جنگ خشمگین و پر صلابت و در میان مردم مهربان و فداکار بود که این ویژگی سردار  او را به سردار دلها و اسطوره‌ای فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

سردار دلها بینش عمیق و بصیرت والایی داشته و این مسئله مورد اذعان تمام آخاد متخلف قرار گرفته و مورد تاکید است زیرا این مسئله در وصیت نامه شهید سلیمانی به وضوح قابل روئیت است.

بصیرت، از صفات بارز شهید سلیمانی بود

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بصیرت نوری از جانب خداوند متعال است تا انسان مسائل و موقعیت های مختلف را بشناسد، گفت: فرد با این شناخت کامل می‌تواند به وظیفه خود عمل کند و یکی از صفات بارز شهید سلیمانی بصیرت وی بود.

حجت الاسلام والمسلمین جواد مجتهد شبستری اظهار داشت: بصیرت یکی از ویژگی های بارز شهید سلیملانی بود و بصیرت یعنی اسنان بتواند وظیفه خود را در شرایط مختلف تشخیص دهد و به آن عمل کند.

وی ادامه داد: همانطور که حضرت علی (ع) در نهج البلاغه فرمودند”این پرچم را کسی نمی تواند حمل کند مگر این که اهل صبر و بصیرت بوده باشد”.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، گفت: یعنی فرد باید مقابل مشکلات بردبار بوده و بصیرت داشته باشد تا حقایق را بشناسد.

حجت الاسلام  شبستری اضافه کرد: شهید سلیمانی در بحران ها و فتنه ها توانست مشکلات را شناسایی و به وظیفه سنگین خود عمل کند.

بیشتر بخوانید..
اجرای طرح‌های ویژه جهش تولید فراگیر کشاورزی در آذربایجان‌غربی

وی با اشاره به اینکه وجود بصیرت موجب ترسیم و پیش‌بینی مناسب برای آینده می‌شود، ادامه داد: شهید سلیمانی با بصیرت خود آینده جبهه مقاومت را پیش بینی کرده بود و حتی در خصوص مسائل کشوری نیز با مسوولان ارتباط داشته و پیشنهادات خود را ارائه می کردند.

وی با اشاره به اینکه وصیت نامه شهید سلمیانی سرشاز از هوش سیاسی و بصیرت وی است، ادامه داد: شهید سلیمانی متوجه بودند که دشمن خواستار جدایی مردم از ولایت و رهبری است و توصیه هایی را در این خصوص به جوانان و مردم داشتند.

وی تاکید کرد: این بینش شهید سلیمانی و بیان آن در وصیت نامه خود نشان از عمق بصیرت سردار سپهبد شهید سلیمانی است که باید ما مردم نیز از این بصیرت الگو بگیریم.

ارتش جهان اسلام به همت سپهبد شهید سلیمانی پایه ریزی شد

همرزم شهید سلیمانی گفت: به همت شهید سلیمانی پایه ریزی تشکیل ارتش واحد جهان اسلام  انجام شده و حاج قاسم وظیفه خود را انجام دادند و ما هم باید وظیفه و جایگاه خود را در این ارتش مشخص کنیم.

نقی کریمی اظهار داشت: در زمان ظهور منجی عالم بشیریت ارتش جهان اسلام تشکیل می‌شود و باید تکلیف را مشخص کنیم.

وی بیان کرد: نیروهای منتظر ظهور حضرت آقا باید در هر حرفه و زمینه‌ای که می توانند در این ارتش تلاش کنند.

رزمنده و یکی از فرمانده‌هان جبهه مقاومت، ادامه داد: نیروهای ارتشی و حزب اللهی عراق و سوریه و لبنان و افغانستان و پاکستان و ایران و برخی از کشورها در ارتش اسلام علیه داعش عضو ‌شدند و متحدانه جنگ کردند.

کریمی گفت: حاج قاسم کسی بود که شاخ استکبار جهانی و آمریکا را شکست و این امر نقش سردار سلیمانی در جبهه مقاومت و نابودی داعش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: دشمنان به دنبال راه‌انداختن جنگ در جمهوری اسلامی ایران بودند که سردار سلیمانی دشمن را با رشادت کامل به عقب راند.

رزمنده و یکی از فرمانده‌هان جبهه مقاومت، گفت: محبت حاج قاسم در دل مردم ایران و کشورهای دنیا جای دارد و سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی الگویی از ولایت مداری، اخلاص و ایثارگری است.

بیشتر بخوانید..
آذربایجان غیرتی ؛ داغ‌ترین هشتگ توئیتر

کریمی در خصوص عظمت و محبوبیت شهید سلیمانی اظهار داشت: ارادت مردم در تشییع جنازه شهید سلیمانی به نمایش گذاشته شد و این امر گوشه‌ای از ارادت مردم ایران به این بزرگوار بود.

وی اضافه کرد: یکی از فرماندهان ارتش تروریستی آمریکا در خصوص سردار سلیمانی این گونه عنوان می‌کرد که این کافی است که وقتی ژنرال سلیمانی در حاشیه خلیج فارس سوار خودرو شود، تا مرز اسرائیل راه و مسیر او باز بود.

رزمنده و یکی از فرمانده‌هان جبهه مقاومت، گفت: این شهید بزرگوار عشقش رسیدن و ملحق شدن به دوستان شهیدش بود که اجر وی را خداوند متعال داد زیرا اجر جهاد شهادت است که خداوند متعال به بنده خالص خود و ومالک اشتر ما تقدیم کرد.

کریمی ادامه داد: دشمنان از اتحاد و همدلی مسلمانان خشمگین است و برای اختلاف‌افکنی میلیاردها دلار هزینه کرده و دست به توطئه‌های مختلف می‌زند.

وی ادامه داد: در برابر اقدام خصمانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی تنها یک سیلی از انتقام سخت خود را به آمریکا زدیم.

وی تاکید کرد: سیلی‌های سخت دیگر را در کشورهای مختلف و با امدادهای غیبی شاهد هستیم و هر روز اخباری از نابودی و تلفات سنگین آمریکایی‌ها در کشورهای منطقه به گوش می‌رسد.

سردار سلیمانی مانع اصلی نفوذ تروریسم در منطقه بود

رییس انجمن آشوریان ارومیه گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با مبارزه بی امان، امنیت منطقه را تضمین کرد و مانع اصلی نفوذ تروریسم در منطقه بود.

“استانلی سیمونز” افزود: مهمترین سد راه داعش برای نفوذ در کشورهای مختلف منطقه، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود که همین امر، موجب دشمنی استکبار جهانی با این شخصیت خستگی ناپذیر بود.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی با نابودی جریان تکفیری داعش، جلوی نفوذ آن به داخل ایران اسلامی را گرفت و اجازه نداد این گروه تروریستی قدم به خاک ایران بگذارد.

رییس انجمن آشوریان ارومیه ادامه داد: این فرمانده خستگی‌ناپذیر تمامی گروه های ضد امپریالستی در کشورهای سوریه، عراق، لبنان و دیگر کشورها را زنجیر وار به هم‌متصل کرد و با وحدتی که بین نیروهای مبارز به وجود آورد، موجب ترس استکبار جهانی شد.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=368373

نوشته های مشابه

01اردیبهشت
دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان
01اردیبهشت
۷ اردیبهشت، نتیجه نهایی تایید صلاحیت‌های شورای شهر اعلام می‌شود
دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا:

۷ اردیبهشت، نتیجه نهایی تایید صلاحیت‌های شورای شهر اعلام می‌شود

01اردیبهشت
ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.