تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰
به دلیل مه غلیظ؛

دید افقی در گردنه‌های مهاباد کاهش یافت

  • کد خبر : 368314
  • 09 دی 1399 - 14:02
دید افقی در گردنه‌های مهاباد کاهش یافت
رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ دید افقی در گردنه‌های این شهرستان را به ۵۰ متر کاهش داده و رانندگان را مجبور به استفاده از چراغ مه‌شکن کرد.

به گزارش اروم نیوز، محسن خادمی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اکنون دید افقی در گردنه‌های”جواله‌ره‌شان” و “زمزیران” در محور مهاباد – سردشت به طول هفت کیلومتر به کمتر از ۵۰ متر و در گردنه “قره‌بلاغ” در محور مهاباد – بوکان به طول چهار کیلومتر به ۱۰۰ متر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تردد در سایر محورهای مواصلاتی این شهرستان بدون مشکل جریان دارد اضافه کرد: رانندگان باید با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، از تردد غیرضروری خودداری کرده و قبل از سفر نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ششم آذر امسال در این شهرستان افزود: این طرح با مشارکت ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین آغاز شد.

خادمی گفت: راهدارخانه‌های مرکزی، “کیتکه” (گردنه جواله‌ره‌شان) و “کله‌گاوی” ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد – سردشت، “قره‌بلاغ” (مسیر مهاباد – بوکان) و ۲ راهداری سیار در گردنه “آفان” و گردنه “شیخان” این شهرستان نیز فعال است.

 

انتهای پیام /

بیشتر بخوانید..
قطب سیب ایران در برزخ تصمیم‌گیری مسئولان/ فروش یا تسویه با باغداران؛ کدام اولویت دارد؟!
لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=368314

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.