تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
در راستای تحقق شعار سال؛

رسیدگی به مشکلات بخش تولید آذربایجان‌غربی سرعت می‌گیرد

  • کد خبر : 364374
  • 05 آبان 1399 - 14:16
رسیدگی به مشکلات بخش تولید آذربایجان‌غربی سرعت می‌گیرد
مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در آذربایجان‌غربی به منظور تحقق شعار سال و با هدف تسریع در رسیدگی به مشکلات این بخش افتتاح شد.

به گزارش اروم‌نیوز، مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری آذربایجان‌غربی صبح امروز با حضور مدیران در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افتتاح شد.

استاندار آذربایجان‌غربی، در مراسم آغاز به کار این مرکز اظهار داشت: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به «جهش تولید» مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه‌های اجرایی به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، این مرکز افتتاح می شود.

وی افزود: بی تردید یکی از مهم‌ترین الزام‌ها و ضرورت‌ها در جهت تحقق موارد ذکر شده، اجرای دقیق ماده ۶۱ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی با هدف حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به‌ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام، تامین مالی، تعیین‌تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.

«محمدمهدی شهریاری» مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری را فرصتی ارزنده برای حل و فصل سریع مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری دانست و بیان داشت: این مرکز به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد، بدین شرح که نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید موظفند همه روزه از ساعت هشت تا ۲۰ هر روز، در محل مرکز مستقر باشند. از ساعت ۲۰ تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفت مطلعی، پاسخ‌گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی‌ربط خواهد بود.

وی تصریح کرد: دستگاه های عضو کارگروه باید از کارشناسان و نمایندگان مطلع و مجرب برای استقرار در این مرکز استفاده کنند تا خللی در روند حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری به وجود نیاید.

استاندار آذربایجان‌غربی، از مدیران دستگاه های اجرائی خواست تا نسبت به حل مشکل واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری با دلسوزی عمل کنند و به روند اداری قناعت نکنند چرا که با حل مشکل هر واحد تولیدی اشتغال زیادی ایجاد می شود.

وی گفت: استقبال سرمایه گذاران از ظرفیت های سرمایه گذاری در استان به نسبت سال قبل رشد داشته و انتظار می رود تا با اجرایی شدن این پرونده ها زمینه های اشتغال بسیاری از جوانان فراهم شود.

شهریاری با اشاره به اینکه مشکل برخی واحدهای تولیدی بزرگ استان که از چند سال قبل تعطیل شده‌اند به زودی حل می شود، خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۵۱ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد احیا شده اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=364374

ثبت دیدگاه