تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰
نمکی مطرح کرد؛

استفاده از تمام توان بیمارستانی کشور برای درمان بیماران کرونایی/ مردم نگرانی تخت خالی نداشته باشند

  • کد خبر : 364059
  • 30 مهر 1399 - 13:39
استفاده از تمام توان بیمارستانی کشور برای درمان بیماران کرونایی/ مردم نگرانی تخت خالی نداشته باشند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ کس حق ندارد مردم را بخاطر نبود تخت بیمارستانی مایوس کند چراکه تمام ظرفیت ما در خدمت بیماران کرونایی است.

به گزارش اروم‌نیوز، سعید نمکی صبح امروز در جلسه مدیران و معاونان دانشگاه آذربایجان غربی اظهار داشت:مردم در هر نقطه از کشور نباید به هیچ وجه نگران کمبود یا نبود تخت بیمارستانی باشند.

وی افزود: امروز نیاز اصلی جامعه ما امید است نه ناامید کردن مردم به خاطر موضوعاتی نظیر کمبود تخت بیمارستان. تمام ظرفیت بیمارستانی ما در خدمت بیماران کرونایی بوده و از این بابت نباید هیچ نگرانی در جامعه وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عنوان کرد: تمام توان کادر درمان در سراسر کشور معطوف به کرونا شده و هر خدمت و نیازی که برای این عزیزان احساس کنیم در اختیارشان قرار خواهیم داد. کمبودهای این قشر را قبول داریم ولی در راستای رفع این کمبودها و نیز خدمت رسانی به کادر درمان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی بیان داشت: اگر روزی احساس شود که تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی نیاز است،  ظرفیت موجود در دیگر بخش‌ها را منتقل می‌کنیم تا هیچ بیماری احساس ناراحتی نداشته باشد.

نمکی گفت: به دنبال رفع کسری موجود در بیمارستان‌ها هستیم تا در ایامی که کادر درمان مشغول خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی هستند، با همکاری سازمان برنامه و بودجه نسبت به جبران کسری درآمدها نیز باشیم.

وی رعایت موارد بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به کرونا را جزو وظایف اصلی و ذاتی وزارت بهداشت دانست و خاطرنشان کرد: این هدف اصلی ماست ولی در صورتی که بیماری به مرحله کرونا برسد دیگر در این مرحله وظیفه ما خدمت‌رسانی به بهترین شکل است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=364059

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.