تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
شهریاری خبر داد؛

دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر از 40 درصد رعایت می‌شود

  • کد خبر : 363465
  • 20 مهر 1399 - 0:06
دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر از 40 درصد رعایت می‌شود
استاندار آذربایجان‌‌غربی گفت: متاسفانه در مورد کرونا شاهد کم‌توجهی مردم هستیم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کمتر از 40 درصد رسیده است.

به گزارش اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شامگاه شنبه در جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا که به صورت مجازی با حضور مدیران کل و روسای دستگاه‌های مختلف اجرایی برگزار شد، با اشاره به اینکه برای کنترل سیر صعودی بیماری کرونا محدودیت‌های ویژه‌ای اجرایی شده، اظهار داشت: در صورتی که فرمانداران و دستگاه‌های مسئول بر اجرای دقیق این محدودیت‌ها نظارت جدی نداشته باشند، روند بیماری غیرقابل کنترل خواهد بود.

وی افزود: عملکرد فرمانداران در اجرای دقیق محدودیت‌ها رصد شده و در صورت تداوم کم‌کاری تدابیر ویژه‌ای اتخاذ می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی، با انتقاد از عملکرد سلیقه‌ای برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی در اجرای دورکاری کارکنان، عنوان کرد: مدیران در اجرای ۳۰ تا ۵۰ درصدی کارکنان نباید مقاومت کنند و موظف به اجرای مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا هستند.

وی یکی از اقدامات شاخص برای کنترل کرونا را افزایش نمونه‌گیری ها توسط دانشگاه علوم پزشکی دانست و ادامه داد: با افزایش نمونه‌گیری ها بیماران سریع‌تر شناسایی و روند شیوع بیماری سریع‌تر قطع می‌شود.

شهریاری بیان داشت: متاسفانه روند افزایشی بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی بیانگر عدم اجرای درست دستور‌العمل‌های بهداشتی است. فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی باید به وظایف خود به درستی عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: نانوایی‌ها، ادارات و آرامستان‌ها سه مکانی هستند که کمترین میزان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

رئیس ستاد مبارزه با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی، در خصوص برگزاری مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، گفت: علی‌رغم اینکه همه دلداگان اهل بیت(ع) مشتاق عزاداری هستند، متاسفانه به دلیل روند افزایشی بیماری کرونا مراسمات عزاداری باید به‌صورت مجازی و بهره‌گیری از ظرفیت صدا‌‌وسیما باشد. مدیران خراسان رضوی نیز اعلام کرده‌اند حاضر به پذیرش عزاداران در این مناسبت‌ها نیستند.

وی اضافه کرد: تردد مبتلایان به کرونا که در منزل دوران قرنطینه را سپری می‌کنند در سطح جامعه غیرقانونی است و دانشگاه علوم پزشکی باید بر روند درمان این افراد در منازل نظارت داشته باشد.

شهریاری در پایان ابراز داشت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آذربایجان‌غربی به زیر ۴۰ درصد رسیده و این زنگ هشداری جدی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=363465

ثبت دیدگاه