تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی:

بیش از 6 هزار خانوار آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه روستاییان

  • کد خبر : 361466
  • 22 شهریور 1399 - 14:47
بیش از 6 هزار خانوار آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه روستاییان
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 6هزار خانوار تحت بیمه روستاییان در آذربایجان غربی هستند.

به گزارش اروم نیوز، علی ناجی اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در این استان زندگی می‌کنند که تاکنون ۶ هزار و ۹۳۹ خانوار از این تعداد از خدمات بیمه اجتماعی روستاییان استفاده می‌کنند.

مدیر کل امور عشایری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: با این آمار حدود ۴۰ درصد از جامعه عشایری این استان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند.

این مسوول افزود: عشایر می‌توانند با مراجعه به دفاتر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و با پرداخت مبالغی بین ۳ میلیون و ٣٠٠ هزار ریال تا ۸ میلیون و ۴٠٠ هزار ریال به صورت سالانه خود را بیمه کنند

مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: بازنشستگی، از کارافتادگی ناشی از کار، بیماری، حوادث و مزایای مستمری بازماندگان با امکان انتقال سوابق بیمه‌های اجتماعی از دیگر مزیت‌های این بیمه به شمار می‌رود.

ناجی اظهار داشت: در بخش بیمه دام عشایری نیز تاکنون ۲۸۹ هزار و ۵۹ راس دام تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: عشایر برای بیمه کردن هر راس دام خود حدود ۲۰ هزار ریال را برای بیمه پایه پرداخت می‌کند و در بخش بیمه تکمیلی نیز میزان این رقم با توجه به شرایط بیمه متفاوت است.

ناجی ادامه داد: عشایر آذربایجان‌غربی حدود ۲ میلیون واحد دامی سبک و سنگین را در اختیار دارند و انواع محصولات لبنی و پروتئینی را تولید و و روانه بازار مصرف می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=361466

ثبت دیدگاه