تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

مجامع بین‬‬ المللی در زمینه رفع تحریم ‬های دارویی همکاری ندارند

  • کد خبر : 356412
  • 07 تیر 1399 - 22:02
مجامع بین‬‬ المللی در زمینه رفع تحریم ‬های دارویی همکاری ندارند

وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به ارائه اعتراض دولت به مجامع بین‬ المللی در زمینه لغو تحریم ‬های دارویی، گفت: مجامع بین‬ المللی نظیر سازمان ملل و شورای امنیت همکاری لازم در راستای رفع این تحریم‬ ها را ندارند.

به گزارش اروم نیوز، محمدجواد ظریف عصر امروز در همایش ملی «نفس های سوخته» که با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حقوق بشر آمریکایی و گرامیداشت سالروز بمباران شیمیایی سردشت به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات جانبازان شیمیایی سردشت برای جهانیان روشن است ولی در عرصه محکومیت تحریم‌ها اقدام قابل اتکایی نداشته‌اند.

وی، افزود: در ماجرای بمباران شیمیایی سردشت شاهد بودیم که کشورهای مدعی حقوق بشر با قساوت و وحشیگری نسبت به کشتار مردم بی گناه اقدام کردند اما در برابر آن مردم و مسئولان ایران اسلامی با برخورداری از منش انسانی تنها به احقاق حقوق پایمال شده خود پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به انتقال اعتراضات ملی در زمینه مبارزه با سلاحهای شیمیایی و نیز لزوم رسیدگی به جانبازان شیمیایی سردشت در مجامع بینالمللی، عنوان کرد: با وجود اینکه تمام کشورها از ماجرای بمباران شیمیایی سردشت اطلاع دارند ولی شاهد هستیم که اقدام مناسبی برای لغو تحریمهای ظالمانه دارویی نشده و جانبازان و مصدومان شیمیایی در مشقت و سختیهای فراوانی به سر میبرند.

وی، سکوت مجامع بینالمللی را ناشی از ترس آنها و نیز حمایت از رژیمهای متجاوز به حقوق مردم بیگناه دانست.

ظریف، گفت: امروز شاهد هستیم که در موضوع کرونا هم محدودیتهای جدی از سوی آمریکا اعمال میشود و این در حالی است که خود این کشور در زمینه مبارزه با کرونا شکست خورده است.

وی، تاکید کرد: نتیجه حملات شیمیایی رژیم بعثی عراق با حمایت آمریکا را چیزی جز خواری و محکومیت دائمی نبوده و این موضوع تا امروز هم نیز ادامه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا آنهم در خاک عراق، ابراز داشت: این ترور یقینا به یکی دیگر از نقاط کور در دنیای آمریکا تبدیل میشود و شرایط را برای آن ها بدتر می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=356412

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.