تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
4

مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد

  • کد خبر : 356220
  • 05 تیر 1399 - 12:52
مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد

پتروشیمی میاندوآب امروز پس از 18 سال انتظار با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، پتروشیمی میاندوآب امروز پس از 18 سال انتظار با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.

این مراسم امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستانی در محل پتروشیمی و به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور و  جمعی از اعضای هئیت دولت برگزار شد.

به گفته استاندار آذربایجان غربی به خبرنگاران عملیات این پروژه از سال ۹۵ آغاز شد و با تامین مالی سازمان های مرتبط و با همکاری بخش خصوصی به جدیت ادامه پیدا کرد که از اواخر سال گذشته آماده افتتاح بود و امروز توسط رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس رسماً افتتاح شد.

محمد مهدی شهریاری افزود: برای این پروژه، ۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی ، هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی شده و با بهره‌برداری از این پروژه، برای ۴۶۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

همچنین مدیرعامل پتروشیمی میاندوآب در این زمینه گفت: این مجتمع هم‌اکنون با ظرفیت مطلوب در حال فعالیت بوده و به‌تدریج هم‌زمان با افزایش دریافت خوراک از طریق خط لوله اتیلن غرب، تولید این مجتمع نیز افزایش خواهد یافت.

احد مهدوی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی ایستگاه تقویت فشار حجم اتیلن دریافتی افزایش می‌یابد، افزود: با توجه به زیرساخت‌های موجود به‌زودی با همه ظرفیت به ۱۴۰ هزارتن تولید پیش‌بینی‌شده دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه پس از تأمین نیاز داخل، بخشی از تولید پتروشیمی میاندوآب از سوی بازرگانی هلدینگ باختر به صادرات اختصاص می‌یابد، گفت:  امیدواریم با راه‌اندازی پتروشیمی میاندوآب شاهد تحول در منطقه و رونق صنایع تکمیلی باشیم.

گفتنی است پتروشیمی میاندوآب همراه با پتروشیمی مهاباد در سال ۱۳۸۳ به عنوان یکی از طرح‌های ملی دولت در منطقه کلنگ‌زنی و در همان سال نیز زمین مورد نیاز برای اجرای طرح تامین و دیوار کشی شد.

از زمانی که درسال۸۱وزارت نفت به منظور توسعه غرب کشور و اشتغال جوانان،احداث پتروشیمی میاندوآب را به تصویب رسانید، حدود ۱۸ سال می گذرد که پتروشیمی مهاباد در سال 95 افتتاح ولی پتروشیمی میاندوآب بعد از کلنگ زنی در سال۸۳ اسیر وعده ها شد تا اینکه امروز بالاخره پس از 18 سال انتظار افتتاح شد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=356220

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.