تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 356171
  • 04 تیر 1399 - 12:37
اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی در آذربایجان غربی

محمود بدلی گفت: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در آذربایجان غربی به صورت پایلوت در جنوب استان در بخش باروق میاندوآب شروع شده است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر؛ محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی صبح امروز در جلسه اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در فرمانداری میاندوآب، اظهار کرد: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در آذربایجان غربی به صورت پایلوت در جنوب استان در منطقه باروق میاندوآب شروع شده است.

وی افزود: این طرح یک برنامه منسجم و همه جانبه برای توسعه بوده و در راستای آن به اعتبارات دولتی جهت دهی می کند که چگونه هزینه و سرمایه گذاری شود.

بدلی تصریح کرد: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی زمینه توسعه همه جانبه در منطقه را ایجاد کرده و تمامی ابعاد در آن دیده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با بیان اینکه ایران از کشورهای حادثه خیز دنیا است، تصریح کرد: در این راستا نیز بنیاد مسکن برای مقاوم سازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی اقدامات خود را شروع کرده است.

وی افزود: مقرر شده سالانه 200 هزار واحد مسکونی در سطح کشور با استفاده از تسهیلات بانکی در روستاها مقاوم سازی و بهسازی شود که سهم آذربایجان غربی از این تعداد 12 هزار واحد است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: تا امروز 103 هزار نفر در سطح آذربایجان غربی به بانک ها جهت دریافت وام نوسازی و بهسازی معرفی شده اند که از این تعداد 90 هزار نفر عقد قرارداد کرده و 87 هزار نفر کار نوسازی را شروع و 81 هزار نفر در مساکن ساکن شده اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=356171

ثبت دیدگاه