تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

گندزدایی سطح شهر ارومیه با ۶۳۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده

  • کد خبر : 352034
  • 19 فروردین 1399 - 21:28
گندزدایی سطح شهر ارومیه با ۶۳۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده

فرمانده مرکز پشتیبانی شمالغرب نیروی زمینی سپاه گفت: به منظور مقابله با کرونا، گندزدایی سطح شهر ارومیه با امکانات و تجهیزات این مرکز و بهره‌گیری از ۶۳۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده انجام شد.

سردار محمد عالیقدر در گفتگو با خبرنگار اروم‌نیوز، در رابطه با اهم اقدامات مرکز پشتیبانی شمالغرب نزسا در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: پیرو ابلاغ نیروی زمینی و سردار فرمانده محترم قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) اقدامات این مرکز از تاریخ ۲۲ اسفند سال گذشته تا به امروز جهت قطع زنجیره شیوع این بیماری و مقابله با آن شروع شده است که می‌توان به گندزدایی، ضدعفونی و سمپاشی معابر شهر ارومیه به وسیله خودروهای سنگین طی ۱۰۵ سرویس به مقدار ۶۳۰ هزار لیتر اشاره کرد.

وی، در تشریح اقدامات مرکز پشتیبانی شمالغرب نزسا، افزود: انتقال مواد ضدعفونی کننده طی همکاری و تعامل با فرمانداری و شهرداری ارومیه از کارخانه‌های تولیدی جهت توزیع برای ضدعفونی شهر ارومیه به مقدار ۷۵۰ هزار لیتر نیز یکی از اقدامات مهم در جهت قطع زنجیره انتقال این ویروس می باشد.

فرمانده مرکز پشتیبانی شمالغرب نیروی زمینی سپاه، تصریح کرد: تامین اقلام لجستیکی جهت راه‌اندازی بیمارستان صحرایی شهید باکری که هم اکنون اقدامات ویژه‌ای در آن در حال اجرا است از دیگر امور انجام شده در این راستا است.

وی، با اشاره به ایجاد گیت های ضدعفونی خودرویی نیز افزود: ایجاد ۲ گیت ضد عفونی خودرویی در سطح شهر ارومیه یکی از اقداماتی است که برای وسایل نقلیه تعبیه شده که در این مدت نزدیک به یکصد هزار خودروی عبوری توسط گیت های ایجاد شده ضدعفونی شده است.

سردار عالیقدر، با اشاره به اقدامات برون شهری و برون استانی نیز گفت: در خارج از استان نیز برای برپایی و احداث چادر گروهی به متراژ ۲۴۰ متر مربع اقدام شده که این مکان به عنوان نقاهتگاه در تهران در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است.

وی، با بیان اینکه سایر نهادها نیز همکاری چشمگیری داشته اند گفت: در برخی از اقدامات فوق حدود ۱۰ هیئت مذهبی از جمله هیئت امنای حسینیه اعظم ثارا… ارومیه و لشکر ۳ عملیاتی حمزه (ع) همکاری قابل تقدیری داشته اند.

فرمانده مرکز پشتیبانی شمالغرب نزسا، در پایان با تاکید بر اینکه مردم باید در کنار این اقدامات همکاری کامل را داشته باشند گفت: نکته ای که لازم میدانم عرض کنم درخواست رعایت توصیه های وزارت بهداشت توسط مردم می باشد که ان‌شاالله به یاری خداوند متعال بتوانیم زنجیره شیوع این بیماری را قطع کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=352034

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.