تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

ارسال اولین محموله بسته‌های بهداشتی به سردشت توسط هلال‌احمر

  • کد خبر : 350710
  • 24 اسفند 1398 - 14:31
ارسال اولین محموله بسته‌های بهداشتی به سردشت توسط هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: اولین محموله بسته‌های بهداشتی به سردشت توسط هلال‌احمر ارسال شد.

به گزارش اروم نیوز، محمد نصیری اظهار داشت: سردشت؛ شهرستانی است که در جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شد و افراد زیادی به نسبت جمعیت در این شهرستان، جانباز شیمیایی بوده و یا دارای مشکلات زمینه ای تنفسی و بعضا خانواده ها هم دچار عارضه هایی در این زمینه هستند که اگر ویروس کرونا که به دستگاه تنفسی افراد حمله می کند، در این شهرستان به صورت گسترده شیوع پیدا کند، مشکلات جدی در پی خواهد داشت.

وی، افزود: برهمین اساس و به دستور اکید رئیس جمعیت هلال احمر، سازمان داوطلبان ماموریت یافت تا در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به شکل ویژه در مورد شهرستان سردشت، تمهیداتی در نظر بگیرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، عنوان کرد: این تمهیدات در دو بعد آموزشی، ترویجی و همچنین توزیع بسته های بهداشتی شامل ماسک و ژل بهداشتی میان مردم منطقه بخصوص جانبازان و اهالی مناطق پرخطر و حاشیه ای شهرستان است تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را شکسته و مانع از آسیب جدی ویروس در این منطقه شویم.

وی، گفت: این اقدام بر اساس تعامل میان جمعیت هلال احمر استان، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و خیریه ها در حال انجام است و شب گذشته اولین محموله شامل ۴ هزار ژل و ماسک به سردشت ارسال شده است.

نصیری، بیان داشت: ارسال محموله های بهداشتی به سردشت تا زمان شکست ویروس کرونا، ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=350710

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.