تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

دولت باید پاسخگوی سرنوشت 14 میلیارد دلار باشد

  • کد خبر : 342839
  • 06 آذر 1398 - 9:06
دولت باید پاسخگوی سرنوشت 14 میلیارد دلار باشد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دولت هیچ اقدامی برای تامین معیشت مستضعفان انجام نداده، گفت: دولت باید پاسخگوی سرنوشت 14 میلیارد دلاری باشد که برای تامین ارزاق با ارز 4200 تومانی دریافت کرده است.

«نادر قاضی‌پور» در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی برای تامین و بهبود معیشت مردم ایران اسلامی و برای همه 80 میلیون نفر، مبلغ 14 میلیارد دلار در اختیار دولت قرار داد تا دولت ارزاق عمومی را با ارز 4200 تومانی خریداری کند.

وی، افزود: دولت باید این ارزاق را در کل ایران، در شهرها، روستاها و نقاط مرزی به دست تک تک مردم می‌رساند اما مثل سال‌های قبل این پول را در دست عده‌ای از واردکنندگان قرار داد و کالاهایی وارد شدند، اما اینکه این کالاها در چه مناطقی و چگونه توزیع شد خبر نداریم!

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک روستایی در ایران پیدا نمی‌کنید که یک کیلو گوشت 30 هزار تومانی یا از برنج‌های وارداتی به نرخ دولتی بخرد، عنوان کرد: نه تنها در روستاها در شهرهای مرزی و شهرهای زیر 20 هزار نفر بلکه در هیچ نقطه این روال انجام نشده، بحث ما این است که این پول‌ها کجا رفته است؟

وی، ابراز داشت: ما در بودجه سال 1398 گفتیم که کوپن توزیع کنید یا کارت بدهید تا مردم به‌وسیله این کارت‌ها بتوانند اجناس خود را با سهولت تهیه کنند و آن کارت یا کوپن با ارز 4200 تومانی باشد، اما متاسفانه در این زمینه هیچ‌گونه اقدامی انجام نشده است.

قاضی‌پور، گفت: در برابر اعتراض من در صحن مجلس، رئیس قوه مقننه در پاسخ به این سوالات نبود ساز‌و‌کار مناسب از سوی دولت را عنوان کرد  و گفت ما هم به دولت پیشنهاد می‌کنیم برای بودجه سال 99 در این خصوص ساز و کار لازم را تعیین کند. اما بحث اینجاست که سال مالی تمام نشده و فعلا 6 ماه از این سال باقی مانده و بر همین اساس باید تدابیری اتخاذ شود تا روستائیان و قشر مستضعف از این امکان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=342839

ثبت دیدگاه