تاریخ : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰

اعتماد به آمریکا به صلاح مردم نیست/ بی‌نیازی از آمریکا موجب هموار شدن مسیر توسعه کشورها می‌شود

  • کد خبر : 340423
  • 11 آبان 1398 - 12:38
اعتماد به آمریکا به صلاح مردم نیست/ بی‌نیازی از آمریکا موجب هموار شدن مسیر توسعه کشورها می‌شود

نماینده مردم ارومیه مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد به آمریکا به صلاح مردم ایران نیست.

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به عدم اعتماد به آمریکا، اظهار داشت: اعتماد یعنی تکیه کردن و تکیه کردن بر کشوری که سابقه روشن دارد و در تاریخ نشان داده که صرفا منافع تفکری که مبتنی بر قدرت نظام امپریالیستی است، منطقی نیست، بنابراین هر کشور باید بر پایه های مورد اعتقاد خود تکیه کند.

وی، افزود: کشور ما همواره با موازین اسلامی در صدد پیشرفت خود بوده و اعتماد بر کشوری که هیچ تشابهی با نظام اسلامی ندارد کاملا اشتباه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برجام نمونه آشکار نقض پیمان و بدعهدی های آمریکاست، گفت: ایران اسلامی هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد چرا که آمریکا بارها بداخلاقی ها و بدعهدی های خود را به نمایش گذاشته است.

وی، در ادامه سخنان خود، ابراز داشت: با وجود اینکه برجام صرفا یک همکاری فی مابین کشورهای اروپایی و ایران و آمریکا بوده و پای هیچ اعتمادی نیز وسط نبوده، چرا که تنها یک مذاکره بود با این وجود آمریکا باز هم پیمان شکنی کرده و از برجام خارج شد.

بهادری، خاطرنشان کرد: عدم اعتماد به آمریکا همواره موجب شده تا جوانان غیرتمند ایرانی توان داخلی خود را افزایش داده و شاکله فناوری های دفاعی خود را قدرت بخشیده و پهپادی که ایران اخیرا ساقط کرد و تقابل با ناو انگلیسی در آب های خلیج فارس نمونه بارز قدرت دفاعی ایران در دنیاست که محصول عدم اعتماد به سیاست های آمریکایی ست.

وی، با اشاره به کارشکنی های آمریکا در منطقه که منجر به تحقیر خود او شده، گفت: پیشرفت فناوری های داخلی ایران موجب تحقیر آمریکا در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی شده؛ جوانان و مردم ما باید همه سعی خود را به کار گیرند تا خودکفا شویم چرا که برخی در این کشور منافع شان به خطر می افتد و نمی خواهند ملت ایران روی پای خود بایستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: تجربه بارها ثابت کرده اعتماد به آمریکا و پیوند برقرار کردن با آمریکایی ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب عقب ماندگی و پسرفت شده که نمونه های بسیاری در کشورهای وابسته و تحت سلطه آمریکا را می توان مشاهده کرد؛ اما هر کشوری اعلام استقلال کرده و خود را بی نیاز به آمریکا دانسته راه پیشرفت را بر خود و ملتش هموار کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=340423

نوشته های مشابه

29مهر
آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان آذربایجان غربی در هفته وحدت
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبرداد:

آزادی ۱۳۲ نفر از زندانیان آذربایجان غربی در هفته وحدت

29مهر
کارگاه تخصصی جرائم حوزه رسانه برگزار شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.