تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱

حامیان اقتصاد بازار آزاد، قبل از پیشنهاد جدید پاسخگوی عملکرد قبلی خود باشند

  • کد خبر : 338347
  • 23 مهر 1398 - 10:37
حامیان اقتصاد بازار آزاد، قبل از پیشنهاد جدید پاسخگوی عملکرد قبلی خود باشند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیشنهاد انحلال سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده که از زبان اقتصاددانان لیبرال مطرح می شود، مخالفم.

به گزارش اروم نیوز، نادر قاضی پور در گفت و گو با ندای ارومیه، اظهار داشت: برخی طرفداران اقتصاد بازار آزاد یا همان اقتصاد سرمایه داری طی سال ها و دهه های گذشته پیشنهاداتی را که تضمین کننده منافع ثروتمندان بوده است را به عنوان نسخه های نجات بخش اقتصاد کشور مطرح کرده اند.

وی، افزود: این قشر از اقتصاددانان اگر راست می گویند قبل از ارائه پیشنهادات جدید پاسخ بدهند 14 میلیارد دلاری که برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته شده بود کجا رفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز از طراحی کنندگان نسخه های اقتصادی که طی سال های گذشته اجرا شد باید پرسید چه میزان از کالاهای اساسی که با تخصیص ارز وارد کشور شده به دست مردم رسیده است.

وی، ابراز داشت: در برخی روستاها حتی یک گونی برنج یا یک عدد روغن به دست اقشار ضعیف مردم نرسیده است.

قاضی پور، در ادامه گفت: کسانی که امروز پیشنهاد انحلال سازمان حمایت و سازمان تعذیرات را مطرح می کنند آیا از نتایج طرح های فاجعه بار قبلی نظیر حذف کارت سوخت خجالت نمی کشند.

وی، خاطرنشان کرد: اقتصاددانان طرفدار بازار آزاد یا همان اقتصاد سرمایه داری با نسخه های خود کشور را به سمت ناکجا آباد سوق داده و می دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=338347

برچسب ها

ثبت دیدگاه