تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
4

ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در خصوص حمایت از برنامه‌های فرهنگی توضیح داد

  • کد خبر : 334109
  • 17 شهریور 1398 - 20:25
ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در خصوص حمایت از برنامه‌های فرهنگی توضیح داد

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با صدور جوابیه در خصوص اقدامات این اداره کل برای حمایت از برنامه‌های فرهنگی و هنری توضیح داد.

به گزارش اروم‌نیوز، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در واکنش به گزارشی در خصوص کم‌توجهی این اداره‌کل به برنامه‌های فرهنگی و دینی، جوابیه‌ای را ارسال کرده است.

مشروح جوابیه و توضیحات اروم‌نیوز در خصوص قسمت‌های مختلف آن در زیر می‌آید:

در پاسخ به درج مطلب با عنوان «مسئولیت مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی در قبال فرهنگ عاشورایی چیست؟» توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی ارائه می نماید:

فرهنگ عاشورا همان زیر بنای عقیدتی و فکری است که در امام حسین(ع) و شهدای کربلا و اسرای اهل بیت(ع) بود و سبب پیدایش آن حماسه و ماندگاری آن قیام شد و وظیفه تمام دوستداران و شیعیان امام حسین(ع) پاسداشت از این فرهنگ است. که نه تنها در عمل بلکه در کلام نیز باید پیرو آن فرهنگ باشیم.

مطلب مذکور با عنوان فوق نشان از بی اطلاعی و عدم توجه به وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی داشته و نگارنده محترم عجولانه قضاوت نموده است. چرا که برنامه های فرهنگی و هنری زیادی در سطح استان به ویژه با موضوعات دینی در سطح استان اجرا می شود که هیچ انعکاسی در آن رسانه نداشته و فقط به بعضی نقاط ضعف اشاره می شود که اقدامات لازم در مورد آنها انجام گرفته است.

مثلا” جشنواره بین المللی «شعر رضوی» و کنگره سراسری «عقیله العرب» از آن جمله اند. از سوی دیگر برنامه های فرهنگی و هنری مرتبط با ایام سوگواری ماه محرم با مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا و در حد مقدورات مساعدت و حمایت می شوند، که صدور مجوز به اجرای تعزیه در سطح شهر و مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه و اجراء سوگواره و نمایشگاه عکس محرم از آن جمله می باشند.

علاوه بر صدور مجوز، چند برنامه فاخر فرهنگی، که نیاز امروز جامعه ما می باشد، برگزاری «کنگره سراسری شعر عاشورا» و کارگاه استانی «مقتل شناسی»، برپایی «نمایشگاه کتب عاشورایی» در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، مسابقه «کتابخوانی حماسه حسینی» در 40 کانون فرهنگی و هنری استان، که در طول ماه محرم اجرا خواهد شد.

در مورد نمایش «از گوشه تبریز تا پرده‌های ترابزون » که به اشتباه آن رسانه محترم «از گوشه تبریز تا پرده‌های شام» درج کرده بودند و در این مطلب به آن اشاره شده، جوابیه قبلا داده شده و منتشر گردیده است و منظور از آن جوابیه، توضیحات مختصر در زمینه اقدامات این اداره کل و پاسخ به سئوالات ایجاد شده در حواشی آن موضوع بود. ولی آن رسانه محترم در تناقض گویی آشکار تلاش برای تنویر افکار عمومی را به تطهیر مدیرکل تعبیر نمودند، که جای تامل دارد.

جای تاسف اینجاست که با جمع بندی موضوع و تذکر نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی، به عنوان فصل الخطاب، موجب شد تا این اداره کل اقداماتی را معمول دارد که به آرامش اوضاع کمک نماید، ولی آن رسانه محترم به انحاء مخلتف سعی بر برجسته نمودن آن داشته و افکار را از مسائل مهم دیگر منحرف می نماید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=334109

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.